Chystá Lamborghini opravdový supersport?

V posledních dnech se objevilo velké množství spekulací, které hovoří o příchodu opravdového supersportu z dílny italského Lamborghini. Tento vůz má být odvozen od současného modelu Murcielago, se který má sdílet platformu, motor a techniku.

Vůz má však nabídnout daleko jednoznačnější charakter. Nemá jít o relativně komfortní sporťák, ale o auto s ryze sportovním charakterem. Stranou má jít vše, co slouží jen ke komfortu. Nemá však jít jen o odlehčenou verzi s vyšším výkonem, ale o něco trochu jiného. To vše má být zabaleno do nového designu s novou přední i zadní části.

Vůz má sice použít dvanáctiválec ze současného modelu LP640, ale ten by měl poskytovat výkon okolo sedmi set koní, místo současných 640.

Bohužel tyto spekulace nemají podporu v oficiálním vyjádření, ale automobilka před pár dny představila model vozu v americké Santa Monice. Finální verze pak má být představena na autosalonu ve Frankfurtu a počet vyrobených kusů nemá přesáhnout dvacet.

Dle dostupných informací bude každý tento vůz stát 1 milion eur a polovina produkce má putovat do Spojených států a druhá do zbytku světa.

Zda se jedná jen o letní kachnu, nebo Lambo skutečně přijde s ultimativním supersportem, budeme vědět nejdříve v říjnu, kdy začne autosalon ve Frankfurtu.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků