Chystá Lamborghini opravdový supersport?

V posledních dnech se objevilo velké množství spekulací, které hovoří o příchodu opravdového supersportu z dílny italského Lamborghini. Tento vůz má být odvozen od současného modelu Murcielago, se který má sdílet platformu, motor a techniku.

Vůz má však nabídnout daleko jednoznačnější charakter. Nemá jít o relativně komfortní sporťák, ale o auto s ryze sportovním charakterem. Stranou má jít vše, co slouží jen ke komfortu. Nemá však jít jen o odlehčenou verzi s vyšším výkonem, ale o něco trochu jiného. To vše má být zabaleno do nového designu s novou přední i zadní části.

Vůz má sice použít dvanáctiválec ze současného modelu LP640, ale ten by měl poskytovat výkon okolo sedmi set koní, místo současných 640.

Bohužel tyto spekulace nemají podporu v oficiálním vyjádření, ale automobilka před pár dny představila model vozu v americké Santa Monice. Finální verze pak má být představena na autosalonu ve Frankfurtu a počet vyrobených kusů nemá přesáhnout dvacet.

Dle dostupných informací bude každý tento vůz stát 1 milion eur a polovina produkce má putovat do Spojených států a druhá do zbytku světa.

Zda se jedná jen o letní kachnu, nebo Lambo skutečně přijde s ultimativním supersportem, budeme vědět nejdříve v říjnu, kdy začne autosalon ve Frankfurtu.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků