Chystá Lamborghini opravdový supersport?

V posledních dnech se objevilo velké množství spekulací, které hovoří o příchodu opravdového supersportu z dílny italského Lamborghini. Tento vůz má být odvozen od současného modelu Murcielago, se který má sdílet platformu, motor a techniku.

Vůz má však nabídnout daleko jednoznačnější charakter. Nemá jít o relativně komfortní sporťák, ale o auto s ryze sportovním charakterem. Stranou má jít vše, co slouží jen ke komfortu. Nemá však jít jen o odlehčenou verzi s vyšším výkonem, ale o něco trochu jiného. To vše má být zabaleno do nového designu s novou přední i zadní části.

Vůz má sice použít dvanáctiválec ze současného modelu LP640, ale ten by měl poskytovat výkon okolo sedmi set koní, místo současných 640.

Bohužel tyto spekulace nemají podporu v oficiálním vyjádření, ale automobilka před pár dny představila model vozu v americké Santa Monice. Finální verze pak má být představena na autosalonu ve Frankfurtu a počet vyrobených kusů nemá přesáhnout dvacet.

Dle dostupných informací bude každý tento vůz stát 1 milion eur a polovina produkce má putovat do Spojených států a druhá do zbytku světa.

Zda se jedná jen o letní kachnu, nebo Lambo skutečně přijde s ultimativním supersportem, budeme vědět nejdříve v říjnu, kdy začne autosalon ve Frankfurtu.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků