Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Ford si podle všeho přichystal na letošní Festival rychlosti v Goodwoodu jednu zajímavou specialitku. Vypouští tak první upoutávku.

Zatímco Lexus má na červencovém Festivalu rychlosti v Goodwoodu ukázat model LC ve verzi kabriolet, Ford podle všeho chystá v prostorách panství ukázat něco mnohem říznějšího. Do éteru totiž automobilka vypustila záhadnou siluetu okřídleného Fordu GT.

Ford se znova může pustit do boje s Ferrari! Shelby GT500 zostudí i 488 Pista

Ford se znova může pustit do boje s Ferrari! Shelby GT500 zostudí i 488 Pista

Nebýt podobného tajnůstkářství, zřejmě byste křivky zastíněného vozu považovali za závodní specifikaci GT pro třídu GTE-Pro, ve které Ford závodil i letos ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Tajnosti jsou ale na místě, jelikož podle britského Autocaru máme v Goodwoodu zřejmě očekávat představení dále přiostřené, možná čistě okruhové verze produkčního supersportu GT.

Domněnky dále mluví o přímé inspiraci ve zmíněném závoďáku z Le Mans, který se má mimo jiné prohnat po tamní vrchařské trati. Každopádně, další informace o chystané premiéře na Festivalu rychlosti si zatím Ford nechává pro sebe. Pouze máme čekat další zajímavou zprávu ohledně GT.

Ford podlehl tlaku: O model GT je takový zájem, že mu sníží exkluzivitu

Ford podlehl tlaku: O model GT je takový zájem, že mu sníží exkluzivitu

Příchod další varianty GT by nicméně nebyl zcela bezdůvodný, jelikož poptávka po GT má být stále vysoká. Ostatně Ford se minulý rok rozhodl navýšit produkci z originálních 1000 kusů na celkem 1350 kusů a ke všemu přivedl na svět i speciální výbavu Carbon Series s rozsáhlejším počtem dílů z uhlíkových vláken.

Festival rychlosti v Goodwoodu startuje ve čtvrtek 4. července a končí v neděli 7. července. Bezpochyby bude jako každý rok na YouTube zajištěn i obsáhlý on-line přenos z celé události.

Galerie doplněna o Ford GT Carbon Series.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 79 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 27 příspěvků