Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Ford si podle všeho přichystal na letošní Festival rychlosti v Goodwoodu jednu zajímavou specialitku. Vypouští tak první upoutávku.

Zatímco Lexus má na červencovém Festivalu rychlosti v Goodwoodu ukázat model LC ve verzi kabriolet, Ford podle všeho chystá v prostorách panství ukázat něco mnohem říznějšího. Do éteru totiž automobilka vypustila záhadnou siluetu okřídleného Fordu GT.

Ford se znova může pustit do boje s Ferrari! Shelby GT500 zostudí i 488 Pista

Ford se znova může pustit do boje s Ferrari! Shelby GT500 zostudí i 488 Pista

Nebýt podobného tajnůstkářství, zřejmě byste křivky zastíněného vozu považovali za závodní specifikaci GT pro třídu GTE-Pro, ve které Ford závodil i letos ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Tajnosti jsou ale na místě, jelikož podle britského Autocaru máme v Goodwoodu zřejmě očekávat představení dále přiostřené, možná čistě okruhové verze produkčního supersportu GT.

Domněnky dále mluví o přímé inspiraci ve zmíněném závoďáku z Le Mans, který se má mimo jiné prohnat po tamní vrchařské trati. Každopádně, další informace o chystané premiéře na Festivalu rychlosti si zatím Ford nechává pro sebe. Pouze máme čekat další zajímavou zprávu ohledně GT.

Ford podlehl tlaku: O model GT je takový zájem, že mu sníží exkluzivitu

Ford podlehl tlaku: O model GT je takový zájem, že mu sníží exkluzivitu

Příchod další varianty GT by nicméně nebyl zcela bezdůvodný, jelikož poptávka po GT má být stále vysoká. Ostatně Ford se minulý rok rozhodl navýšit produkci z originálních 1000 kusů na celkem 1350 kusů a ke všemu přivedl na svět i speciální výbavu Carbon Series s rozsáhlejším počtem dílů z uhlíkových vláken.

Festival rychlosti v Goodwoodu startuje ve čtvrtek 4. července a končí v neděli 7. července. Bezpochyby bude jako každý rok na YouTube zajištěn i obsáhlý on-line přenos z celé události.

Galerie doplněna o Ford GT Carbon Series.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

včera | Petr Schnagl | 9 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 59 příspěvků