Chystá Ford pro Goodwood speciální verzi GT? První informace tomu nasvědčují

Ford si podle všeho přichystal na letošní Festival rychlosti v Goodwoodu jednu zajímavou specialitku. Vypouští tak první upoutávku.

Zatímco Lexus má na červencovém Festivalu rychlosti v Goodwoodu ukázat model LC ve verzi kabriolet, Ford podle všeho chystá v prostorách panství ukázat něco mnohem říznějšího. Do éteru totiž automobilka vypustila záhadnou siluetu okřídleného Fordu GT.

Ford se znova může pustit do boje s Ferrari! Shelby GT500 zostudí i 488 Pista

Ford se znova může pustit do boje s Ferrari! Shelby GT500 zostudí i 488 Pista

Nebýt podobného tajnůstkářství, zřejmě byste křivky zastíněného vozu považovali za závodní specifikaci GT pro třídu GTE-Pro, ve které Ford závodil i letos ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Tajnosti jsou ale na místě, jelikož podle britského Autocaru máme v Goodwoodu zřejmě očekávat představení dále přiostřené, možná čistě okruhové verze produkčního supersportu GT.

Domněnky dále mluví o přímé inspiraci ve zmíněném závoďáku z Le Mans, který se má mimo jiné prohnat po tamní vrchařské trati. Každopádně, další informace o chystané premiéře na Festivalu rychlosti si zatím Ford nechává pro sebe. Pouze máme čekat další zajímavou zprávu ohledně GT.

Ford podlehl tlaku: O model GT je takový zájem, že mu sníží exkluzivitu

Ford podlehl tlaku: O model GT je takový zájem, že mu sníží exkluzivitu

Příchod další varianty GT by nicméně nebyl zcela bezdůvodný, jelikož poptávka po GT má být stále vysoká. Ostatně Ford se minulý rok rozhodl navýšit produkci z originálních 1000 kusů na celkem 1350 kusů a ke všemu přivedl na svět i speciální výbavu Carbon Series s rozsáhlejším počtem dílů z uhlíkových vláken.

Festival rychlosti v Goodwoodu startuje ve čtvrtek 4. července a končí v neděli 7. července. Bezpochyby bude jako každý rok na YouTube zajištěn i obsáhlý on-line přenos z celé události.

Galerie doplněna o Ford GT Carbon Series.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků