Chystá Ford celou rodinu modelů Bronco? Uniklé fotky tomu nasvědčují

Ford již dříve potvrdil oživení kultovního modelu Bronco a nyní se o terénní ikoně známé především v USA objevují další a další informace. Například, že přijede v několika velikostech.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. Nejnovější uniklé záběry z konference dealerů Fordu ke všemu naznačují, že Bronco se vynasnaží zaujmout ještě širší publikum, než se očekávalo.

Na prezentaci byla totiž ukázána podoba menší varianty Bronca, která se zařadí pod plnohodnotný „full-size“ model. Tvary velkého Bronca mají být přitom zvýrazněny stínem, který je na pořízených fotkách schován za jeho menším derivátem. Vrcholné Bronco má tedy přijet s mnohem hranatějšími tvary moderního off-roadu (na rozdíl od malého SUV), jenž bude mít na pátých dveřích postaru umístěné rezervní kolo.

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Stín velkého Bronca ke všemu částečně odpovídá upoutávce, kterou nám Ford ukázal již dříve. Mezi spekulacemi se nadále objevují informace, že Ford plánuje uvést Bronco jakožto celou řadu různě specifikovaných modelů zaměřených do terénu. Malý a velký model by tak mohly v budoucnu doplnit další deriváty.

Malé Bronco bude tedy fungovat jako nejdostupnější varianta, zatímco velký model zastane funkci vlajkové lodi řady. U něj se počítá s klasickým použitím žebřinového rámu a pohonu všech kol s uzávěrkami i redukční převodovkou. Bronco bude ostatně konkurovat dalším off-roadům na trhu jako například Jeepu Wrangler nebo nadcházející generaci Land Roveru Defender.

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Pod kapotou velkého Bronca lze očekávat motory EcoBoost, které nyní používají pick-upy Raptor či Ranger, tedy přeplňované čtyřválce nebo šestiválce. Na přesnější technické specifikace je ale zatím brzo. Obě verze Bronca by se nám měly každopádně ukázat již během příštího roku v rozmezí několika měsíců.

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 86 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků