Chystá Ford celou rodinu modelů Bronco? Uniklé fotky tomu nasvědčují

Ford již dříve potvrdil oživení kultovního modelu Bronco a nyní se o terénní ikoně známé především v USA objevují další a další informace. Například, že přijede v několika velikostech.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. Nejnovější uniklé záběry z konference dealerů Fordu ke všemu naznačují, že Bronco se vynasnaží zaujmout ještě širší publikum, než se očekávalo.

Na prezentaci byla totiž ukázána podoba menší varianty Bronca, která se zařadí pod plnohodnotný „full-size“ model. Tvary velkého Bronca mají být přitom zvýrazněny stínem, který je na pořízených fotkách schován za jeho menším derivátem. Vrcholné Bronco má tedy přijet s mnohem hranatějšími tvary moderního off-roadu (na rozdíl od malého SUV), jenž bude mít na pátých dveřích postaru umístěné rezervní kolo.

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Stín velkého Bronca ke všemu částečně odpovídá upoutávce, kterou nám Ford ukázal již dříve. Mezi spekulacemi se nadále objevují informace, že Ford plánuje uvést Bronco jakožto celou řadu různě specifikovaných modelů zaměřených do terénu. Malý a velký model by tak mohly v budoucnu doplnit další deriváty.

Malé Bronco bude tedy fungovat jako nejdostupnější varianta, zatímco velký model zastane funkci vlajkové lodi řady. U něj se počítá s klasickým použitím žebřinového rámu a pohonu všech kol s uzávěrkami i redukční převodovkou. Bronco bude ostatně konkurovat dalším off-roadům na trhu jako například Jeepu Wrangler nebo nadcházející generaci Land Roveru Defender.

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Pod kapotou velkého Bronca lze očekávat motory EcoBoost, které nyní používají pick-upy Raptor či Ranger, tedy přeplňované čtyřválce nebo šestiválce. Na přesnější technické specifikace je ale zatím brzo. Obě verze Bronca by se nám měly každopádně ukázat již během příštího roku v rozmezí několika měsíců.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků