Chystá Ford celou rodinu modelů Bronco? Uniklé fotky tomu nasvědčují

Ford již dříve potvrdil oživení kultovního modelu Bronco a nyní se o terénní ikoně známé především v USA objevují další a další informace. Například, že přijede v několika velikostech.

V USA známý teréňák Ford Bronco chystá návrat v plné parádě a americká značka plánuje novinku uvést jako globální model, který nebude určen pouze amerických zákazníkům. Nejnovější uniklé záběry z konference dealerů Fordu ke všemu naznačují, že Bronco se vynasnaží zaujmout ještě širší publikum, než se očekávalo.

Na prezentaci byla totiž ukázána podoba menší varianty Bronca, která se zařadí pod plnohodnotný „full-size“ model. Tvary velkého Bronca mají být přitom zvýrazněny stínem, který je na pořízených fotkách schován za jeho menším derivátem. Vrcholné Bronco má tedy přijet s mnohem hranatějšími tvary moderního off-roadu (na rozdíl od malého SUV), jenž bude mít na pátých dveřích postaru umístěné rezervní kolo.

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Na nové Bronco čekat nemusíte. Klasiku s V8 z Mustangu vám postaví Icon

Stín velkého Bronca ke všemu částečně odpovídá upoutávce, kterou nám Ford ukázal již dříve. Mezi spekulacemi se nadále objevují informace, že Ford plánuje uvést Bronco jakožto celou řadu různě specifikovaných modelů zaměřených do terénu. Malý a velký model by tak mohly v budoucnu doplnit další deriváty.

Malé Bronco bude tedy fungovat jako nejdostupnější varianta, zatímco velký model zastane funkci vlajkové lodi řady. U něj se počítá s klasickým použitím žebřinového rámu a pohonu všech kol s uzávěrkami i redukční převodovkou. Bronco bude ostatně konkurovat dalším off-roadům na trhu jako například Jeepu Wrangler nebo nadcházející generaci Land Roveru Defender.

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Nový Defender spatřen při testování. Nečekejte retro, říká Land Rover

Pod kapotou velkého Bronca lze očekávat motory EcoBoost, které nyní používají pick-upy Raptor či Ranger, tedy přeplňované čtyřválce nebo šestiválce. Na přesnější technické specifikace je ale zatím brzo. Obě verze Bronca by se nám měly každopádně ukázat již během příštího roku v rozmezí několika měsíců.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 63 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků