Chrysler Viper RT10

Viper představoval v očích fanoušků vždy něco více, než pouhý automobil a dnes...
Chrysler Viper RT10
Viper představoval v očích fanoušků vždy něco více, než pouhý automobil a dnes představovaný nový model, který přichází po deseti letech, se rozhodně nemá za co stydět.

Nejdůležitější a nejzajímavější byl a bude vždy pohonná jednotka. Jestliže se Vám motor současné verze zdá přehnaně monstrózní, pak vězte, že starý známý desetiválec o objemu 8 litrů vyrostl o plné 3 desetiny litru. Maximální výkon dosahuje hranice 507 ks při 5 500 ot./min. Točivý moment 678 Nm při 4 000 ot./min. pak působí jako z říše snů.

Výkon motoru se přenáší prostřednictvím manuálně řazené šestistupňové převodovky. Právě velkému výkonu a šestistupňové převodce vděčí Viper za zrychlení 4,5 vteřiny z 0 na 96 km/h (0 na 60 mph) a maximální rychlost 290 km/h.

Karoserie nového Viperu prodělala poměrně významné změny, zvláště to platí o přídi, kde upoutají zejména zajímavě řešené světlomety překryté čirým krycím sklem. Nové, agresivnější, jsou výdechy na kapotě. Změnou prošel i ochranný rám, který je nyní nahrazen dvěmi ochrannými oblouky za sedadly. Naopak své místo si i na nové karoserii našly otvory sloužící pro odvod horkého vzduchu od předních brzd. Zajímavý design mají desetipaprsková litá kola obutá do pneumatik o rozměru 275/35 R 18 (vpředu) a 345/30 R19 (vzadu)

Chrysler Viper RT10 neztratil nic ze své „agresivity“, pro posádku je však o poznání příjemnější než současný model. Do prodeje se nový vůz dostane nejdříve v druhé polovině příštího roku, jako modelový rok 2003. Výroba byla svěřena výrobnímu závodu DaimlerChrysler v americkém Michiganu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků