Chrysler Viper RT10

Viper představoval v očích fanoušků vždy něco více, než pouhý automobil a dnes...
Chrysler Viper RT10
Viper představoval v očích fanoušků vždy něco více, než pouhý automobil a dnes představovaný nový model, který přichází po deseti letech, se rozhodně nemá za co stydět.

Nejdůležitější a nejzajímavější byl a bude vždy pohonná jednotka. Jestliže se Vám motor současné verze zdá přehnaně monstrózní, pak vězte, že starý známý desetiválec o objemu 8 litrů vyrostl o plné 3 desetiny litru. Maximální výkon dosahuje hranice 507 ks při 5 500 ot./min. Točivý moment 678 Nm při 4 000 ot./min. pak působí jako z říše snů.

Výkon motoru se přenáší prostřednictvím manuálně řazené šestistupňové převodovky. Právě velkému výkonu a šestistupňové převodce vděčí Viper za zrychlení 4,5 vteřiny z 0 na 96 km/h (0 na 60 mph) a maximální rychlost 290 km/h.

Karoserie nového Viperu prodělala poměrně významné změny, zvláště to platí o přídi, kde upoutají zejména zajímavě řešené světlomety překryté čirým krycím sklem. Nové, agresivnější, jsou výdechy na kapotě. Změnou prošel i ochranný rám, který je nyní nahrazen dvěmi ochrannými oblouky za sedadly. Naopak své místo si i na nové karoserii našly otvory sloužící pro odvod horkého vzduchu od předních brzd. Zajímavý design mají desetipaprsková litá kola obutá do pneumatik o rozměru 275/35 R 18 (vpředu) a 345/30 R19 (vzadu)

Chrysler Viper RT10 neztratil nic ze své „agresivity“, pro posádku je však o poznání příjemnější než současný model. Do prodeje se nový vůz dostane nejdříve v druhé polovině příštího roku, jako modelový rok 2003. Výroba byla svěřena výrobnímu závodu DaimlerChrysler v americkém Michiganu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků