Chrysler Sebring, pravá Amerika míří opět do Evropy

Stálice evropského trhu střední třídy dostanou na počátku příštího roku nového konkurenta, který má svůj původ za Atlantikem. Nová generace Sebringu nabídne mj. i kvalitní naftový motor TDI, který má přitáhnout evropské zákazníky. Jak vypadá nový Sebring a co všechno Evropanům nabídne?
Chrysler Sebring, pravá Amerika míří opět do Evropy

Chrysler Sebring patří mezi stálice v portfoliu automobilky Chrysler, které si mohou užívat i evropští řidiči. Automobilka připravila na červencový autosalon ve Velké Británii představení nové generace, která se dočkala velkých "proevropských" změn. Novinka se v salonech dealerů objeví na počátku příštího roku a ceny by měly být plně konkurenční.

Nový vzhled, nové technologie a nové prvky výbavy mají přilákat nejen zákazníky ve Spojených státech, ale i v Evropě. Zde se Sebring již nějakou dobu prodává, ovšem odbyt není nijak velký. Nový Sebring má zlomit nízké prodeje a má se postavit zavedeným značkám a modelům střední třídy.

Vůz dostane pod kapotu zcela nové motory. Základem benzínové nabídky bude čtyřválec o objemu 2,4 litru, který bude disponovat výkonem 126 kW (172 k), což je nárůst proti minulé generací o 22 koní. Druhým benzínovým motorem pak bude šestiválec o objemu 2,7 litru, který vychází ze stejného motoru v ostatních modelech automobilky, ovšem jeho výkon je snížen na 140 kW (190 k) a točivý moment o 4 Nm na 258 Nm. Vrcholem pak bude šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 173 kW (235 k). U tohoto motoru není prozatím jisté, že se objeví i v Evropě. Dá se však předpokládat, že ano, bez motoru s výkonem přes 200 koní by Chrysler se Sebringem nebyl dostatečně konkurenceschopný.

Nově se pod kapotou objeví i naftový motor. Jedná se o dvoulitr s výkonem 103 kW (140 k) a točivým momentem 320 Nm. Ten si Chrysler vypůjčil od německého Volkswagenu a je tedy možné, že se v Sebringu časem objeví i silnější 125 kW verze tohoto agregátu, která by pro velký Chrysler byla důstojnější volbou. O pohon vozu se bude starat dvojice převodovek. Základní bude šestistupňový manuál a za příplatek si bude moci řidič pořídit i automatickou převodovku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Sebring
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků