Chrysler s VW chystají společný VAN

Volkswagen vede v posledních dnech rozhovory s koncernem Daimler-Chrysler o možné spolupráci na vývoji nového VANu. VW by se rád více prosadil v USA a bez pořadného auta tohoto segmentu to nebude mít jednoduché. Chrysler by naopak rád uspěl na evropském trhu. V této chvíli VW nabízí pouze starý Sharan, který svým uzpůsobením, motorizacemi a velikostí nemá šanci na americkém trhu prorazit. Ostatně se tam ani nedováží. Chrysler naproti tomu je se svým kultovním Voyagerem dobře zabydlenou značkou na americkém trhu. Poslední generace ovšem doplatila na vyšší poruchovost a jeho prodeje zejména v Evropě klesly.

Dohoda se má týkat vývoje platformy a karosérie s tím, že vnější a vnitřní design by zaštítil VW. Dle hlavního designera Chrysleru bude mít nová generace Voyageru, který má přijít na trh po roce 2007, prvky modelu 300C Touring. Tento mírný ústupek z klasického pojetí VANu má hlavní důvod ve zmenšujícím se zájmu amerických rodin pořizovat si velké rodiné vozy. Mladí lidé, na rozdíl od jejich rodičů, dávají přednost velkým kombikům.

Zda dojde k závěrečné dohodě o spolupráci neni doposud zcela jisté. Chrysler plánuje pro Evropu nasazení benzínového čtyřválce o objemu 2.4 l z produkce Hyundai-Mitsubishi a naftového šestiválce z produkce Mercedesu. O případém nasazení motorů ze strany VW nebyly zveřejněny žádné informace.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků