Chrysler s VW chystají společný VAN

Volkswagen vede v posledních dnech rozhovory s koncernem Daimler-Chrysler o možné spolupráci na vývoji nového VANu. VW by se rád více prosadil v USA a bez pořadného auta tohoto segmentu to nebude mít jednoduché. Chrysler by naopak rád uspěl na evropském trhu. V této chvíli VW nabízí pouze starý Sharan, který svým uzpůsobením, motorizacemi a velikostí nemá šanci na americkém trhu prorazit. Ostatně se tam ani nedováží. Chrysler naproti tomu je se svým kultovním Voyagerem dobře zabydlenou značkou na americkém trhu. Poslední generace ovšem doplatila na vyšší poruchovost a jeho prodeje zejména v Evropě klesly.

Dohoda se má týkat vývoje platformy a karosérie s tím, že vnější a vnitřní design by zaštítil VW. Dle hlavního designera Chrysleru bude mít nová generace Voyageru, který má přijít na trh po roce 2007, prvky modelu 300C Touring. Tento mírný ústupek z klasického pojetí VANu má hlavní důvod ve zmenšujícím se zájmu amerických rodin pořizovat si velké rodiné vozy. Mladí lidé, na rozdíl od jejich rodičů, dávají přednost velkým kombikům.

Zda dojde k závěrečné dohodě o spolupráci neni doposud zcela jisté. Chrysler plánuje pro Evropu nasazení benzínového čtyřválce o objemu 2.4 l z produkce Hyundai-Mitsubishi a naftového šestiválce z produkce Mercedesu. O případém nasazení motorů ze strany VW nebyly zveřejněny žádné informace.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků