Chrysler s VW chystají společný VAN

Volkswagen vede v posledních dnech rozhovory s koncernem Daimler-Chrysler o možné spolupráci na vývoji nového VANu. VW by se rád více prosadil v USA a bez pořadného auta tohoto segmentu to nebude mít jednoduché. Chrysler by naopak rád uspěl na evropském trhu. V této chvíli VW nabízí pouze starý Sharan, který svým uzpůsobením, motorizacemi a velikostí nemá šanci na americkém trhu prorazit. Ostatně se tam ani nedováží. Chrysler naproti tomu je se svým kultovním Voyagerem dobře zabydlenou značkou na americkém trhu. Poslední generace ovšem doplatila na vyšší poruchovost a jeho prodeje zejména v Evropě klesly.

Dohoda se má týkat vývoje platformy a karosérie s tím, že vnější a vnitřní design by zaštítil VW. Dle hlavního designera Chrysleru bude mít nová generace Voyageru, který má přijít na trh po roce 2007, prvky modelu 300C Touring. Tento mírný ústupek z klasického pojetí VANu má hlavní důvod ve zmenšujícím se zájmu amerických rodin pořizovat si velké rodiné vozy. Mladí lidé, na rozdíl od jejich rodičů, dávají přednost velkým kombikům.

Zda dojde k závěrečné dohodě o spolupráci neni doposud zcela jisté. Chrysler plánuje pro Evropu nasazení benzínového čtyřválce o objemu 2.4 l z produkce Hyundai-Mitsubishi a naftového šestiválce z produkce Mercedesu. O případém nasazení motorů ze strany VW nebyly zveřejněny žádné informace.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků