Chrysler s VW chystají společný VAN

Volkswagen vede v posledních dnech rozhovory s koncernem Daimler-Chrysler o možné spolupráci na vývoji nového VANu. VW by se rád více prosadil v USA a bez pořadného auta tohoto segmentu to nebude mít jednoduché. Chrysler by naopak rád uspěl na evropském trhu. V této chvíli VW nabízí pouze starý Sharan, který svým uzpůsobením, motorizacemi a velikostí nemá šanci na americkém trhu prorazit. Ostatně se tam ani nedováží. Chrysler naproti tomu je se svým kultovním Voyagerem dobře zabydlenou značkou na americkém trhu. Poslední generace ovšem doplatila na vyšší poruchovost a jeho prodeje zejména v Evropě klesly.

Dohoda se má týkat vývoje platformy a karosérie s tím, že vnější a vnitřní design by zaštítil VW. Dle hlavního designera Chrysleru bude mít nová generace Voyageru, který má přijít na trh po roce 2007, prvky modelu 300C Touring. Tento mírný ústupek z klasického pojetí VANu má hlavní důvod ve zmenšujícím se zájmu amerických rodin pořizovat si velké rodiné vozy. Mladí lidé, na rozdíl od jejich rodičů, dávají přednost velkým kombikům.

Zda dojde k závěrečné dohodě o spolupráci neni doposud zcela jisté. Chrysler plánuje pro Evropu nasazení benzínového čtyřválce o objemu 2.4 l z produkce Hyundai-Mitsubishi a naftového šestiválce z produkce Mercedesu. O případém nasazení motorů ze strany VW nebyly zveřejněny žádné informace.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků