Chrysler s bambusovou podlahou (nové info + fotografie)

Ještě neskončil jeden autosalon a automobilky již zveřejňují, na co se můžeme těšit příště. Chrysler doveze do Toika koncept Akino, který pochází z designerského centra v Kalifornii. Hlavní návrhářkou je paní Akino Tsuchiya. Společně s Chryslerem představili skicu konceptu malého vozu, který má pojmout pět osob. Celý interiér návrhu vychází z přírodních materiálů a stranou tedy jde syntetická podoba. Ve skice se dokonce uvažuje nad podlahou z bambusu a také se speciálním povlakem oken, které zajistí pasažérům soukromí bez snížení viditelnosti zevnitř vozu. Skica a návrh tedy vypadají velmi zajímavě, a tak se můžeme těšit do Tokia, kde bude představen již hotový koncept.

Po nedávném představení skicy futuristického auta, přichází Chrysler i s reálným konceptem. Malé auto pro pět pasažérů s variabilním interiérem a mírně futuristickým designem bude mít délku 3720 mm, šírku 1780 mm, výšku 1600 mm a rozvor bude činit 2410 mm. Chrysler nelení a po představení původní skicy přišel i s konceptem. Koncept určitě zaujme netradičním řešením dveří a otočných sedadel. (Doplněno 5.10.)

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Skica Chrysler Akino

Klepněte pro větší obrázek
designérka Akino Tsuchiya

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Nově představený koncept pro Tokio

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků