Chrysler pracuje na platformě pro nové modely

Chrysler se pokouší sjednotit rodinu připravovaných modelů společnou podvozkovou platformou, na které momentálně pracuje. Ta má být určena jak pro sedany, hatchbacky, crossovery nebo menší pickupy. Automobilka tím sleduje především ušetření nákladu pro vývoj, které se pak můžou využít jiným směrem.

Chrysler zřídil pro vývoj nové centrum a sestavil tým inženýrů, kteří budou na platformě pracovat. Ta nahradí tu stávající, která se používá kupříkladu u modelů Sebring, Avenger nebo Journey. První vozy využívající připravovanou platformu dorazí do pěti až šesti let a budou v prodejích téměř na všech trzích. Automobilce jde o co největší flexibilitu. To znamená, že se bude využívat jak pro vozy s pohonem předních tak zadních kol.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků