Chrysler nebude mít nejrychlejší auto na světě

Před dvěma lety vyvolal Chrysler na detroitském autosalonu doslova pozdvižení. Představil studii supersportu 4-12, Four-Twelve. Ačkoliv se uvažovalo o sériové výrobě, Chrysler podle Autocaru před pár dny oficiálně potvrdil, že se 4-12 na trh nedostane. Přitom to mohlo být nejrychlejší sériové auto; pod kapotou se totiž skrývá dvanáctiválcový vidlicový motor 6.0 l AMG, který je přeplňován čtyřmi turbodmychadly. Je umístěn uprostřed a pohání zadní kola. Výkon motoru činí cca 625 kW/850 koní, který je dostupný při 5 750 otáčkách. Maximální točivý moment je pak těžko uvěřitelných 1 150 Nm při 2 500-4 500 otáčkách. Stovku zvládl koncept za 2,9 s, maximálka se pohybovala okolo 400 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler 4-12

Aby se ale koncept do sériové výroby, stálo by to stovky milionů dolarů, a to je i na Chrysler mnoho, zejména v době, kdy prochází restrukturalizací. Jediné, co po konceptu 4-12 zůstalo, je automobilka hrdá na to, studie vzbudila po celém světě takový rozruch. Koncept Firepower, který je poháněn motorem 6.1 Hemi, má už budoucnost růžovější; je totiž potvrzeno, že se dostane do sériovky jako koncernový bratříček Dodge Viperu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Firepower

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků