Chrysler končí s výrobou řady modelů

Po odloučení od automobilky Mercedes-Benz nastupují první skutky nových majitelů Chrysleru, které mají vést ke zlepšenému hospodářskému výsledku firmy. A odnese to pár neúspěšných modelů.

Chrysler tak končí s výrobou modelu PT Cruiser ve verzi kabrio. Končí také kupé Crossfire a model Pacifica. Koncernový Dodge pak skončí s výrobou modelu Magnum.

Otázkou ovšem je, jak to bude s původními plány. Model Crossfire se nástupce již dočkat neměl, takže ukončení výroby nebude nikoho trápit. Ovšem PT Cruiser se nástupce dočkat měl a to ve všech karosářských verzích. Nový model byl chystán na rok 2009 a tak je otázkou, zda se svět nerozloučí s americkým retro vozem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků