Chrysler Imperial, odpověď na vozy Rolls-Royce a Bentley

Americký Chrysler by rád zamířil i do segmentu opravdu luxusních vozů a postavil se po bok takových velikánů jako je Rolls-Royce nebo Bentley. V Detroitu představí svou první vlaštovku, koncept Imperial.
Chrysler Imperial, odpověď na vozy Rolls-Royce a Bentley

Již dlouho se spekuluje na tím, že by se chtěl americký Chrysler utkat v rovném boji s luxusními značkami jako je třeba britský Rolls-Royce. V Detroitu nyní představí koncept, který by měl konkurovat modelům RR Phantom a Bentley Continental. Chrysler není v daném segmentu úplným nováčkem, protože až do šedesátých letech minulého století patřily některé jeho modely k vrcholům luxusu. Model Imperial je postaven na prodloužené platformě Chrysleru 300C a dosahuje délky téměř pět metrů. Pod kapotou se objevil známy osmiválec HEMI o objemu 5,7 litru s výkonem 250 kW (340 k). Výkon je pak přenášen přes pětistupňový automat, který si Chrysler vypůjčil od koncernového Mercedesu.

Imperial působí již při vnějším pohledu velmi luxusně a lze na něm najít mnoho retro prvků, mezi které patří mj. i víko kufru nebo dveře, které se otevírají proti sobě. Zajímavým řešením je také absence středového sloupku. V interiéru naleznete pouze ty nejlepší a nejkvalitnější přírodní materiály, jako je kůže, dřevo apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Imperial 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků