Chrysler Imperial, odpověď na vozy Rolls-Royce a Bentley

Americký Chrysler by rád zamířil i do segmentu opravdu luxusních vozů a postavil se po bok takových velikánů jako je Rolls-Royce nebo Bentley. V Detroitu představí svou první vlaštovku, koncept Imperial.
Chrysler Imperial, odpověď na vozy Rolls-Royce a Bentley

Již dlouho se spekuluje na tím, že by se chtěl americký Chrysler utkat v rovném boji s luxusními značkami jako je třeba britský Rolls-Royce. V Detroitu nyní představí koncept, který by měl konkurovat modelům RR Phantom a Bentley Continental. Chrysler není v daném segmentu úplným nováčkem, protože až do šedesátých letech minulého století patřily některé jeho modely k vrcholům luxusu. Model Imperial je postaven na prodloužené platformě Chrysleru 300C a dosahuje délky téměř pět metrů. Pod kapotou se objevil známy osmiválec HEMI o objemu 5,7 litru s výkonem 250 kW (340 k). Výkon je pak přenášen přes pětistupňový automat, který si Chrysler vypůjčil od koncernového Mercedesu.

Imperial působí již při vnějším pohledu velmi luxusně a lze na něm najít mnoho retro prvků, mezi které patří mj. i víko kufru nebo dveře, které se otevírají proti sobě. Zajímavým řešením je také absence středového sloupku. V interiéru naleznete pouze ty nejlepší a nejkvalitnější přírodní materiály, jako je kůže, dřevo apod.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Imperial 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků