Chrysler Imperial, americký Rolls možná nebude

No počátku minulého roku představila americká automobilka Chrysler koncept modelu Imperial. Vůz, který měl být odpovědí na velké a luxusní limuzíny automobilek Rolls-Ryoce a Bentley, ovšem v trochu nižší cenové relaci, navíc dostal v květnu tohoto roku zelenou (celá zpráva).

Tip: Představení studie Chrysler Imperial naleznete zde.

Jenže od té doby se toho událo opravdu mnoho. Koncern DaimlerChrysler skončil a nový vlastník Chrysleru, společnost Cerberus, z daného projektu zrovna nadšená není.

Produkce byla původně plánovaná na rok 2009, ale jak to nyní vypadá, není vůbec jisté, že se něco takového na silnici objeví. Nový vlastník není přesvědčen, že Chrysler je značkou, která by měla v současnosti pokoušet štěstí v luxusním segmentu velkých a drahých limuzín. Ostatně daleko prestižnější Maybach je ukázkou tohoto, že prosadit se není vůbec jednoduché.

Nový vlastní také poukázal na fakt, že emisní normy, které budou platit při uvedení modelum nenabízejí zrovna velké možnosti. Jednoduše řečeno, Chrysler nemá a zřejmě ani nebude mít důstojný agregát pro takový stroj. Přeci jenom osmiválec proti konkurenčním dvanáctiválcům není nejlépší a vyvíjet nový agregát je při současné ekonomické situaci Chrysleru nemyslitelné.

Nový vlastník si navíc nechal vypracovat průzkum trhu a více než dvě třetiny respondentů odpovědělo, že od Chrysleru čeká úspornější vozy a pak by byli ochotni se k vozům této značky opět vrátit.

I když není nic rozhodnuto, s největší pravděpodobností Imperial nebude. Přijít na trh s modelem, který se bude prodávat v kusech, není v realitě Chrysleru zrovna nejrozumnější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Imperial 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků