Chrysler Imperial, americký Rolls možná nebude

No počátku minulého roku představila americká automobilka Chrysler koncept modelu Imperial. Vůz, který měl být odpovědí na velké a luxusní limuzíny automobilek Rolls-Ryoce a Bentley, ovšem v trochu nižší cenové relaci, navíc dostal v květnu tohoto roku zelenou (celá zpráva).

Tip: Představení studie Chrysler Imperial naleznete zde.

Jenže od té doby se toho událo opravdu mnoho. Koncern DaimlerChrysler skončil a nový vlastník Chrysleru, společnost Cerberus, z daného projektu zrovna nadšená není.

Produkce byla původně plánovaná na rok 2009, ale jak to nyní vypadá, není vůbec jisté, že se něco takového na silnici objeví. Nový vlastník není přesvědčen, že Chrysler je značkou, která by měla v současnosti pokoušet štěstí v luxusním segmentu velkých a drahých limuzín. Ostatně daleko prestižnější Maybach je ukázkou tohoto, že prosadit se není vůbec jednoduché.

Nový vlastní také poukázal na fakt, že emisní normy, které budou platit při uvedení modelum nenabízejí zrovna velké možnosti. Jednoduše řečeno, Chrysler nemá a zřejmě ani nebude mít důstojný agregát pro takový stroj. Přeci jenom osmiválec proti konkurenčním dvanáctiválcům není nejlépší a vyvíjet nový agregát je při současné ekonomické situaci Chrysleru nemyslitelné.

Nový vlastník si navíc nechal vypracovat průzkum trhu a více než dvě třetiny respondentů odpovědělo, že od Chrysleru čeká úspornější vozy a pak by byli ochotni se k vozům této značky opět vrátit.

I když není nic rozhodnuto, s největší pravděpodobností Imperial nebude. Přijít na trh s modelem, který se bude prodávat v kusech, není v realitě Chrysleru zrovna nejrozumnější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Imperial 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků