Chrysler Imperial, americký Rolls možná nebude

No počátku minulého roku představila americká automobilka Chrysler koncept modelu Imperial. Vůz, který měl být odpovědí na velké a luxusní limuzíny automobilek Rolls-Ryoce a Bentley, ovšem v trochu nižší cenové relaci, navíc dostal v květnu tohoto roku zelenou (celá zpráva).

Tip: Představení studie Chrysler Imperial naleznete zde.

Jenže od té doby se toho událo opravdu mnoho. Koncern DaimlerChrysler skončil a nový vlastník Chrysleru, společnost Cerberus, z daného projektu zrovna nadšená není.

Produkce byla původně plánovaná na rok 2009, ale jak to nyní vypadá, není vůbec jisté, že se něco takového na silnici objeví. Nový vlastník není přesvědčen, že Chrysler je značkou, která by měla v současnosti pokoušet štěstí v luxusním segmentu velkých a drahých limuzín. Ostatně daleko prestižnější Maybach je ukázkou tohoto, že prosadit se není vůbec jednoduché.

Nový vlastní také poukázal na fakt, že emisní normy, které budou platit při uvedení modelum nenabízejí zrovna velké možnosti. Jednoduše řečeno, Chrysler nemá a zřejmě ani nebude mít důstojný agregát pro takový stroj. Přeci jenom osmiválec proti konkurenčním dvanáctiválcům není nejlépší a vyvíjet nový agregát je při současné ekonomické situaci Chrysleru nemyslitelné.

Nový vlastník si navíc nechal vypracovat průzkum trhu a více než dvě třetiny respondentů odpovědělo, že od Chrysleru čeká úspornější vozy a pak by byli ochotni se k vozům této značky opět vrátit.

I když není nic rozhodnuto, s největší pravděpodobností Imperial nebude. Přijít na trh s modelem, který se bude prodávat v kusech, není v realitě Chrysleru zrovna nejrozumnější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Imperial 

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků