Chrysler Imperial, americký Rolls jde do výroby

Ještě před pár dny se vedení automobilky Chrysler vyjadřovalo k možné výrobě luxusní limuzíny Imperial dost skepticky, ale rázem je všechno jinak. Dle amerických magazínu totiž vyšlo najevo, že Chrysler jen maskuje své plány. Ty počítají s tím, že příští měsíc vedení oficiálně oznámí, že Imperial začne vyrábět.

Tip: Představení studie Chrysler Imperial nalezente zde.

Vůz, který je svým pojetím poměrně konzervativní a podobný vozům Rolls-Royce, ovšem v produkční verzi dozná drobné změny. I nadále bude postaven na prodloužené platformě modelu 300C a délka téměř 5 500 mm zůstane zachována, ovšem ne všechny technologie a řešení studie se přenesou i do výroby.

Vůz by se měl na trhu objevit v roce 2009 a Chrysler si od něj slibuje výrazné posílení image. Zda se mu to povede, nebo to skončí podobným propadákem jako Phaeton, tedy luxusní limuzína výrobce lidových vozů, ukáže až čas.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Chrysler Imperial Concept
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků