Chrysler Imperial, americký Rolls jde do výroby

Ještě před pár dny se vedení automobilky Chrysler vyjadřovalo k možné výrobě luxusní limuzíny Imperial dost skepticky, ale rázem je všechno jinak. Dle amerických magazínu totiž vyšlo najevo, že Chrysler jen maskuje své plány. Ty počítají s tím, že příští měsíc vedení oficiálně oznámí, že Imperial začne vyrábět.

Tip: Představení studie Chrysler Imperial nalezente zde.

Vůz, který je svým pojetím poměrně konzervativní a podobný vozům Rolls-Royce, ovšem v produkční verzi dozná drobné změny. I nadále bude postaven na prodloužené platformě modelu 300C a délka téměř 5 500 mm zůstane zachována, ovšem ne všechny technologie a řešení studie se přenesou i do výroby.

Vůz by se měl na trhu objevit v roce 2009 a Chrysler si od něj slibuje výrazné posílení image. Zda se mu to povede, nebo to skončí podobným propadákem jako Phaeton, tedy luxusní limuzína výrobce lidových vozů, ukáže až čas.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Chrysler Imperial Concept
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků