Chrysler Imperial, americký Rolls jde do výroby

Ještě před pár dny se vedení automobilky Chrysler vyjadřovalo k možné výrobě luxusní limuzíny Imperial dost skepticky, ale rázem je všechno jinak. Dle amerických magazínu totiž vyšlo najevo, že Chrysler jen maskuje své plány. Ty počítají s tím, že příští měsíc vedení oficiálně oznámí, že Imperial začne vyrábět.

Tip: Představení studie Chrysler Imperial nalezente zde.

Vůz, který je svým pojetím poměrně konzervativní a podobný vozům Rolls-Royce, ovšem v produkční verzi dozná drobné změny. I nadále bude postaven na prodloužené platformě modelu 300C a délka téměř 5 500 mm zůstane zachována, ovšem ne všechny technologie a řešení studie se přenesou i do výroby.

Vůz by se měl na trhu objevit v roce 2009 a Chrysler si od něj slibuje výrazné posílení image. Zda se mu to povede, nebo to skončí podobným propadákem jako Phaeton, tedy luxusní limuzína výrobce lidových vozů, ukáže až čas.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Chrysler Imperial Concept
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků