Chrysler Firepower: 6.1 V8 Hemi pod kapotou

Americké automobilky se už pomalu začínají chystat na největší událost svého druhu, lednový autosalon v Detroitu. Základem pro studii Firepower se stal Dodge Viper, i když na vzhledu to není příliš znát; Viper je roadster, Firepower hatchback/kupé. Chrysler zatím uvolnil pouze kresby, nikoliv fotografie skutečného vozu, přesto lze vysledovat jasné linie. Střecha je prosklená, takže se pasažeří budou cítit jako v kabrioletu, nízké hmotnosti a vysoké pevnosti karoserie bylo dosaženo použitím uhlíkových vláken.

Dlouhá příď pak jasně říká, že motor bude umístěn za přední nápravou. Srdcem konceptu se stal osmiválcový Hemi s objemem 6.1 l, který jsme popsali už v dřívějším článku. Výkon tohoto drobečka je 312 kW a točivý moment výborných 570 Nm při 4 800 ot. Na stovku se kupé rozjede za 4,5 s a dosáhne maximálky okolo 300 km/h. Více informací uvolní Chrysler až koncem roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Tip: Kromě Firepoweru představí koncern v Detroitu také studii pickupu Jeep Gladiator.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků