Chrysler Crossfire se neprodává, jeho výroba se sníží

V Německu montovaný malý sportovní vůz Chrysler Crossfire je daleko za prodejními plány, které měla automobilka při jeho uvedení. Chrysler pročítal s prodeji okolo 30 000 vozů ročně, ovšem realita je zcela jiná. Za loňský rok se prodalo pouze 12 500 těchto vozů, a tak nezbývá než utlumit výrobu. Chrysler tak narazil na malé prodeje v tomto segmentu a to i ve Spojených státech, kde o Crossfire není velký zájem. Trh je přesycen podobnými modely, zejména úspěchem Nissanu 350Z, Mazdy RX-8 a dalších. Chrysler prozatím utlumí výrobu zhruba na polovinu a bude se snažit najít využití pro své výrobní linky. Zda jich využije koncernový Mercedes nebo jiný z koncernu DaimlerChrysler, vedení automobilky prozatím neví.
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků