Chrysler Crossfire se neprodává, jeho výroba se sníží

V Německu montovaný malý sportovní vůz Chrysler Crossfire je daleko za prodejními plány, které měla automobilka při jeho uvedení. Chrysler pročítal s prodeji okolo 30 000 vozů ročně, ovšem realita je zcela jiná. Za loňský rok se prodalo pouze 12 500 těchto vozů, a tak nezbývá než utlumit výrobu. Chrysler tak narazil na malé prodeje v tomto segmentu a to i ve Spojených státech, kde o Crossfire není velký zájem. Trh je přesycen podobnými modely, zejména úspěchem Nissanu 350Z, Mazdy RX-8 a dalších. Chrysler prozatím utlumí výrobu zhruba na polovinu a bude se snažit najít využití pro své výrobní linky. Zda jich využije koncernový Mercedes nebo jiný z koncernu DaimlerChrysler, vedení automobilky prozatím neví.
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků