Chrysler Aspen Hybrid: další silniční eko koráb

Hybridní motory se ve vozech kategorie SUV objevují čím dál tím častěji. Nyní se k tomuto kroku odhodlal i Chrysler.

Chrysler Aspen se řadí mezi typické americké vozy charakteristické svou mohutností, která je na našich cestách něčím vzácným. Tento vůz se ovšem do Evropy nedováží, takže opravdový požitek z jízdy a vysokou spotřebu tohoto vozu si užijí jen Američané. Pokud se ale mezi příznivci takových aut najde někdo se smyslem pro ekologii (a nemusí to být jen přívrženci Ala Gorea), může od poloviny příštího roku sáhnout i po modelu Aspen s hybridním pohonem.

Ten zabezpečuje nový pohonný agregát objemu 5,7 l typu HEMI Hybrid a jako první motor z dílny DaimlerChrysler bude disponovat dvourežimovou hybridní technologii. Ten spočívá v tom, že pohon může zabezpečovat buď výlučně dvojice elektromotorů, nebo některý či oba z nich v kombinaci s osmiválcem. Ve spolupráci s převodovkou ECVT se čtyřmi přednastavenými režimy by se mělo zamezit ztrátě výkonu zejména při vyšších otáčkách. Kombinovaná spotřeba tohoto „obřího milovníka přírody“ by se měla ve městě pohybovat kolem 11,3 l/100 km, přičemž výrobce slibuje až 25 % úporu paliva oproti klasické verzi s benzinovým motorem.

Vůz se bude rovněž vyrábět jako Dodge Durango Hybrid jen s minimálními změnami oproti modelu Aspen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler Aspen Hybrid
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků