Chrysler 300C 2008: ve znamení novinek

Oblíbený model Chrysleru, 300C, se dočkal pro příští rok mnoha novinek. Jaké jsou a co všechno se změnilo?

Začněme od designu. Malé změny se odehrály na přední masce a přepracování se dočkaly i koncové svítilny. Nový je rovněž integrovaný „spoiler“ na víku kufru, který našel inspiraci v modelu SRT-8. Třetí brzdové světlo je nyní navíc pro zvýšení bezpečnosti umístěno o kousek výš. K dispozici budou rovněž nové laky karoserie a nový design 17palcových kol z lehkých slitin.

V interiéru se dočkal mírně upraveného vzhledu středový panel a „budíky“ před řidičem. Obklady interiéru se mohou pyšnit kvalitnějšími materiály, sedadla dostaly nové kombinace barev a zákazníci uvnitř mohou najít také osvětlení z LE diod.

Co se týká výbavy, za příplatek bude k dispozici pokročilý audio systém Boston Acoustics s prostorovým zvukem včetně propracovaného navigačního systému. Ani pasažéři na zadních sedadlech nepřijdou zkrátka, zde mohou být před nimi v předních sedadlech umístěny obrazovky pro sledování filmů. Nezapomnělo se ani na bezpečnost, kde se objeví boční i hlavové airbagy na všech krajních sedadlech a možnost příplatku si za aktivní tempomat. Další novinkou je systém monitorující tlak vzduchu v pneumatikách.

Nejsilnější motor HEMI V8 o objemu 5,7 l bude navíc sériově vybaven systémem informujícím řidiče o hospodárnosti provozu a také o úsporném režimu, kdy agregát pracuje na polovinu válců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chrysler 300C pro modelový rok 2008

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků