Chorvatský Rimac nechává nahlédnout na testování supersportu Concept_Two

Elektrický supersport od chorvatského výrobce Rimac, Concept_Two, je již téměř vyprodaný, a to se ještě nezačal ani vyrábět. Automobilka tak zatím nechává nakouknout pod pokličku jeho výrobě.

V Rimacu začali s čistým stolem, takže novinka nesdílí nic s prvním modelem, Concept_One, se kterým měl moderátor Richard Hammond havárii. Společnost se nyní snaží zajistit všechny potřebné homologace pro distribuci do celého světa, což ještě prodlouží zatím dvouletý vývoj.

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Před testováním ve větrném tunelu vytvořila automobilka vůz v digitální podobě a pomocí superpočítače, který dokáže provést až sedmdesát milionů výpočtů za vteřinu, modelu simulovala reálné podmínky. Teprve poté, na základě počítačového modelu, vytvořili model v životní velikosti a podrobili jej zkoumání ve větrném tunelu.

Model byl osazen aktivními aerodynamickými komponenty. Následným úsekovým měřením aerodynamického odporu a účinnosti chlazení porovnávali výstupní data s výsledky z počítačové simulace, aby se co nejvíce shodovali. A kupodivu se téměř nelišily.

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Taková preciznost a finanční náročnost vývoje se samozřejmě odrazí i na ceně. Rimac Concept_Two stojí přes 40 milionů korun. Příplatková výbava může cenu zvednout ještě o dalších 13 milionů. Vznikne pouze 150 kusů a většina je již vyprodaná. Za tuto cenu vystřelí majitel z klidu na 100 km/h za 1,85 sekundy v elektromobilu, který disponuje výkonem 1914 koní.

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

dnes | Miro Mihálik | 49 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků