Chorvatský Rimac nechává nahlédnout na testování supersportu Concept_Two

Elektrický supersport od chorvatského výrobce Rimac, Concept_Two, je již téměř vyprodaný, a to se ještě nezačal ani vyrábět. Automobilka tak zatím nechává nakouknout pod pokličku jeho výrobě.

V Rimacu začali s čistým stolem, takže novinka nesdílí nic s prvním modelem, Concept_One, se kterým měl moderátor Richard Hammond havárii. Společnost se nyní snaží zajistit všechny potřebné homologace pro distribuci do celého světa, což ještě prodlouží zatím dvouletý vývoj.

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Před testováním ve větrném tunelu vytvořila automobilka vůz v digitální podobě a pomocí superpočítače, který dokáže provést až sedmdesát milionů výpočtů za vteřinu, modelu simulovala reálné podmínky. Teprve poté, na základě počítačového modelu, vytvořili model v životní velikosti a podrobili jej zkoumání ve větrném tunelu.

Model byl osazen aktivními aerodynamickými komponenty. Následným úsekovým měřením aerodynamického odporu a účinnosti chlazení porovnávali výstupní data s výsledky z počítačové simulace, aby se co nejvíce shodovali. A kupodivu se téměř nelišily.

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Taková preciznost a finanční náročnost vývoje se samozřejmě odrazí i na ceně. Rimac Concept_Two stojí přes 40 milionů korun. Příplatková výbava může cenu zvednout ještě o dalších 13 milionů. Vznikne pouze 150 kusů a většina je již vyprodaná. Za tuto cenu vystřelí majitel z klidu na 100 km/h za 1,85 sekundy v elektromobilu, který disponuje výkonem 1914 koní.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků