Chorvatský Rimac nechává nahlédnout na testování supersportu Concept_Two

Elektrický supersport od chorvatského výrobce Rimac, Concept_Two, je již téměř vyprodaný, a to se ještě nezačal ani vyrábět. Automobilka tak zatím nechává nakouknout pod pokličku jeho výrobě.

V Rimacu začali s čistým stolem, takže novinka nesdílí nic s prvním modelem, Concept_One, se kterým měl moderátor Richard Hammond havárii. Společnost se nyní snaží zajistit všechny potřebné homologace pro distribuci do celého světa, což ještě prodlouží zatím dvouletý vývoj.

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Před testováním ve větrném tunelu vytvořila automobilka vůz v digitální podobě a pomocí superpočítače, který dokáže provést až sedmdesát milionů výpočtů za vteřinu, modelu simulovala reálné podmínky. Teprve poté, na základě počítačového modelu, vytvořili model v životní velikosti a podrobili jej zkoumání ve větrném tunelu.

Model byl osazen aktivními aerodynamickými komponenty. Následným úsekovým měřením aerodynamického odporu a účinnosti chlazení porovnávali výstupní data s výsledky z počítačové simulace, aby se co nejvíce shodovali. A kupodivu se téměř nelišily.

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Taková preciznost a finanční náročnost vývoje se samozřejmě odrazí i na ceně. Rimac Concept_Two stojí přes 40 milionů korun. Příplatková výbava může cenu zvednout ještě o dalších 13 milionů. Vznikne pouze 150 kusů a většina je již vyprodaná. Za tuto cenu vystřelí majitel z klidu na 100 km/h za 1,85 sekundy v elektromobilu, který disponuje výkonem 1914 koní.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

23.  6.  2019 | Petr Schnagl | 7 příspěvků
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků