Chorvatský Rimac nechává nahlédnout na testování supersportu Concept_Two

Elektrický supersport od chorvatského výrobce Rimac, Concept_Two, je již téměř vyprodaný, a to se ještě nezačal ani vyrábět. Automobilka tak zatím nechává nakouknout pod pokličku jeho výrobě.

V Rimacu začali s čistým stolem, takže novinka nesdílí nic s prvním modelem, Concept_One, se kterým měl moderátor Richard Hammond havárii. Společnost se nyní snaží zajistit všechny potřebné homologace pro distribuci do celého světa, což ještě prodlouží zatím dvouletý vývoj.

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Audi zvažuje elektrický supersport, brzdí ho ale limity dnešních baterií

Před testováním ve větrném tunelu vytvořila automobilka vůz v digitální podobě a pomocí superpočítače, který dokáže provést až sedmdesát milionů výpočtů za vteřinu, modelu simulovala reálné podmínky. Teprve poté, na základě počítačového modelu, vytvořili model v životní velikosti a podrobili jej zkoumání ve větrném tunelu.

Model byl osazen aktivními aerodynamickými komponenty. Následným úsekovým měřením aerodynamického odporu a účinnosti chlazení porovnávali výstupní data s výsledky z počítačové simulace, aby se co nejvíce shodovali. A kupodivu se téměř nelišily.

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Rimac C_Two ve verzi roadster? Zatím jen jako práce šikovného grafika

Taková preciznost a finanční náročnost vývoje se samozřejmě odrazí i na ceně. Rimac Concept_Two stojí přes 40 milionů korun. Příplatková výbava může cenu zvednout ještě o dalších 13 milionů. Vznikne pouze 150 kusů a většina je již vyprodaná. Za tuto cenu vystřelí majitel z klidu na 100 km/h za 1,85 sekundy v elektromobilu, který disponuje výkonem 1914 koní.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 93 příspěvků