Chevy Corvette slaví 70. výročí speciální edicí. Odkaz na úspěch ponesou i ostatní modely

Chevrolet se na vydání Corvetty oslavující její 70. výročí hodně těšil. Detailní fotografie zveřejnil prakticky okamžitě, ale na podrobnější detaily jsme si museli počkat.

Speciální výbava bude dodávána jako příplatkový balíček pro modely Z06 i klasický Stingray (karosářské verze kupé a kabriolet), ale pouze pro výbavu 3LT. To znamená, že oslavný balíček nemůže dostat žádný vůz v základní výbavě. Zajímavostí je, že i když zmíněný paket nezaškrtnete, ponese váš vůz modelového ročníku 2023 plaketky „70th Anniversary“ na reproduktorech a zadním okně.

Budeme předpokládat, že jej budete chtít. Tím pádem vám lze prozradit, že obsahuje unikátní kola s červeným lemem a středovou krytkou, červeně lakované brzdové třmeny, ochranu zadního nárazníku a kryt kufru. U verze kupé navíc dostanete červený kryt motoru.

V interiéru najdeme ještě více červené barvy, která ulpěla na kontrastním prošívání a bezpečnostních pásech. Najdeme zde i anatomická sedadla ve dvoubarevném čalounění. Výčet prvků završuje semišový volant a pro cestovatele Chevrolet navrhl speciální řadu cestovních zavazadel.

Corvette 70th Anniversary Edition je k dostání pouze v černé metalíze Carbon Flash a třívrstvé bílé metalíze Pearl. Zvolit můžete ještě kontrastní polepy v šedém, černém a bílém provedení. První vyrobená Corvetta 70th Anniversary Edition poputuje rovnou na aukci k Barrett-Jackson. Zbytek produkce půjde do prodeje později v tomto roce, ale už nyní se nadšenci ve velkém scházejí u webových konfigurátorů.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Diskuze (1) Další článek: Alfa Romeo Tonale má konečně datum premiéry! Stylový crossover je už za rohem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,