Chevrolet zahodil maskování Corvette Z06. Točivý V8 má nabídnout asi 625 koní

Inspiraci v motorsportu novinka neskryje, velký spoiler vzadu bude ovšem volitelný.

Ostrá verze posledního Chevroletu Corvette C8 měla už dříve potvrzené datum představení 26. října. Po upoutávce s maskovaným prototypem brázdícím Evropou (viz níže) teď nicméně automobilka odhaluje s jedinou fotografií exteriér očekávané verze Z06, která posune schopnosti výchozí Corvette zase dál.

Přepracovaný, agresivnější nárazník, nová kola či upravené otvory přístupu vzduchu k motoru uprostřed, tohle všechno můžeme u nové Z06 čekat. Novince na snímku bez maskování ovšem chybí velký zadní spoiler, který jsme mohli zahlédnout na maskovaném prototypu. Lze tedy čekat, že tento prvek společně s dalšími díly dostane zákazník v rámci dodatečného balíčku.

GM končí s nejvýkonnějším motorem. Brutální V8 LT5 dal do méně než 3000 aut

GM končí s nejvýkonnějším motorem. Brutální V8 LT5 dal do méně než 3000 aut

Na fotce po boku závodního vozu C8.R je inspirace Z06 v motorsportu jasná. Ostatně máme v modelu čekat 5,5litrový motor V8 s plochou klikovou hřídelí, tedy jednotku vycházející ze závodní verze. V tuto chvíli se mluví o výkonu 460 kW (625 koní). Na zadní kola bude sílu přenášet osmistupňová dvouspojková převodovka.

Blíže k oficiální premiéře se určitě dozvíme další informace. Jelikož ale Chevrolet označuje Corvette Z06 za modelový rok 2023, k samotnému uvedení na trh bude mít nicméně novinka asi stále ještě daleko.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků