Chevrolet vám prodá tisícikoňový desetilitrový motor. Brutální výkon zvládá s obyčejným palivem

Big block s označením ZZ632/1000 je opravdická bestie. Na silnici s ním nesmíte, ale pokud stavíte závoďák, pomalí s ním nebude.

Dobrým zvykem amerických automobilek je prodej takzvaných „crate engines,“ tedy motorů v krabici. Díky nim mohou stavitelé a majitelé dostat novou výkonnou pohonnou jednotku přímo z fabriky. Poslední osmiválcová novinka od Chevroletu nese název ZZ632/1000 a dle vyjádření šéfa týmu sportovních motorů Russe O’Blenese jde o o největší a nejdrsnější motor, který kdy postavili.

Parametry má skutečně působivé – objem 10,35 litru, výkon 749 kW (1018 k) v 6600 ot./min, točivý moment 1188 Nm při 5600 ot./min. To vše zvládá na v Americe běžně dostupný 93oktanový benzin. Chevrolet je obzvláště pyšný na kvalitní zpracování, díky němuž dávají všechny válce stejný výkon. Motor vychází z jednotky ZZ572 z Camara COPO, při testech prý zvládl více než 200 simulovaných startů na sprintech. Dodávky začnou v příštím roce, cena zatím nebyla zveřejněna.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Diskuze (5) Další článek: Téměř nová Škoda Felicia po 1. majiteli není jen sen. Tahle má pouze jednu vadu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,