Chevrolet Riptide: budoucnost rally aut?

Koncern GM každoročně pořádá řadu soutěží na různých designérských školách v USA. Mladým studentům chce přiblížit práci automobilového designéra formou různých soutěží, kde si mohou budoucí návrháři srovnat svou kreativitu. Automobilka pak vyhodnotí několik nejzajímavějších konceptů, které by pro ni mohli být v budoucnosti přínosem a jejich stvořitelé samozřejmě neminou odměny.

Jedním z nich je i koncept Riptide znázorňující rally auto budoucnosti, na svědomí ho má student z univerzity v Cincinnati, který se svým počinem pokouší vyvrátit tvrzení, že hybridní vozy jsou pomalé a nevýkonné. Základ pohonné jednotky tvoří turbem přeplňovaný agregát poháněný biodieselem, kterému sekundují další čtyři menší elektromotory umístněné v každém z kol. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Riptide Concept
 

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků