Chevrolet Riptide: budoucnost rally aut?

Koncern GM každoročně pořádá řadu soutěží na různých designérských školách v USA. Mladým studentům chce přiblížit práci automobilového designéra formou různých soutěží, kde si mohou budoucí návrháři srovnat svou kreativitu. Automobilka pak vyhodnotí několik nejzajímavějších konceptů, které by pro ni mohli být v budoucnosti přínosem a jejich stvořitelé samozřejmě neminou odměny.

Jedním z nich je i koncept Riptide znázorňující rally auto budoucnosti, na svědomí ho má student z univerzity v Cincinnati, který se svým počinem pokouší vyvrátit tvrzení, že hybridní vozy jsou pomalé a nevýkonné. Základ pohonné jednotky tvoří turbem přeplňovaný agregát poháněný biodieselem, kterému sekundují další čtyři menší elektromotory umístněné v každém z kol. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Riptide Concept
 

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků