Chevrolet Riptide: budoucnost rally aut?

Koncern GM každoročně pořádá řadu soutěží na různých designérských školách v USA. Mladým studentům chce přiblížit práci automobilového designéra formou různých soutěží, kde si mohou budoucí návrháři srovnat svou kreativitu. Automobilka pak vyhodnotí několik nejzajímavějších konceptů, které by pro ni mohli být v budoucnosti přínosem a jejich stvořitelé samozřejmě neminou odměny.

Jedním z nich je i koncept Riptide znázorňující rally auto budoucnosti, na svědomí ho má student z univerzity v Cincinnati, který se svým počinem pokouší vyvrátit tvrzení, že hybridní vozy jsou pomalé a nevýkonné. Základ pohonné jednotky tvoří turbem přeplňovaný agregát poháněný biodieselem, kterému sekundují další čtyři menší elektromotory umístněné v každém z kol. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Riptide Concept
 

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků