Chevrolet Lacetti WTCC R+: ostrá kára pro běžné silnice

Nedávno jsme na AutoRevue.cz psali o novém okruhovém speciálu WTCC korejské automobilky Daewoo. Daewoo se rozhodlo vypustit umírněnou verzi tohoto vozu také do běžného provozu. Prototyp Chevroletu Lacetti WTCC R+ je čtyřdveřový sedan, který prošel úpravami firmy Ray Mallock Limited. Vůz dostal sportovní doplňky vzhledu, 17" litá kola a černý kožený interiér. Podvozek byl snížen o 30 mm, dostal sportovní tlumiče a silnější stabilizátory. Nechybí ani lepší brzdy, kotouče o průměru 325 mm, a sportovní obložení, které by mělo odstranit klasický projev vadnutí.

Základní čtyřválec o objemu 1.8 byl vybaven kompresorem Delta Motoru, díky čemuž byl základní výkon 90 kW na 127 kW v 6 000 ot., točivý moment vzrostl z 165 na 230 Nm v 4 900 ot. Na stovku zrychlí Lacetti WTCC R+ za osm sekund a rozjede se na 215 km/h. Převodovka navíc dostala kratší dráhy, což umožní rychleji sázet jednotlivé rychlostní stupně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Speciál Lacetti WTCC

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lacetti WTCC R+

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků