Chevrolet Lacetti WTCC, nové kupé T2X

Čtyři nové modely představí jihokorejská automobilka GM Daewoo na autosalonu v Soulu 30. dubna. Mezi vystavenými exponáty nebude chybět SUV prototyp S3X, třídveřový hatchback Kalos a kombi model Lacetti SW, přičemž posledně dva jmenované modely jsou evropským zákazníkům už dobře známé. Především sportovní nadšence určitě zaujme vystavený závodní okruhový vůz Lacetti WTCC, který Chevrolet letos nasadil do světového okruhového šampionátu cestovních vozů WTCC (World Touring Car Championship).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Studie kompaktního vozu pro volný čas T2X 

Prototyp víceúčelového kupé T2X má zacíleno na mladé zákazníky ve věku 20 až 30 let, pro jejichž aktivní způsob života je příznačná spousta koníčků a zájmů. Prototyp T2X je typickým „crossoverem“, tedy vozem, který boří zažité bariéry mezi jednotlivými automobilovými třídami – jeho silueta připomíná sportovní kupé, maskulinní styling zase evokuje terénní či SUV modely. K nejoriginálnějším designerským prvkům studie T2X patří prizmatické světlomety a unikátně řešený interiér.

Klepněte pro větší obrázek

„T2X je velmi atraktivní studií, která přebírá a po svém rozvíjí řadu stylistickým prvků prototypu Chevrolet S3X, jež se ve své produkční podobě objeví na evropském trhu již příští rok,“ říká Hardy Sparnger, výkonný ředitel společnosti Chevrolet Europe. „Model T2X by velmi dobře doplnil evropské modelové portfolio značky Chevrolet. Stejně, jako jsme to udělali v případě Chevroletu S3X, budeme velmi pozorně sledovat reakce veřejnosti, které nám pomohou při rozhodování o zavedení modelu T2X do sériové výroby.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Chevrolet S3X

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 27 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků