Chevrolet Lacetti WTCC, nové kupé T2X

Čtyři nové modely představí jihokorejská automobilka GM Daewoo na autosalonu v Soulu 30. dubna. Mezi vystavenými exponáty nebude chybět SUV prototyp S3X, třídveřový hatchback Kalos a kombi model Lacetti SW, přičemž posledně dva jmenované modely jsou evropským zákazníkům už dobře známé. Především sportovní nadšence určitě zaujme vystavený závodní okruhový vůz Lacetti WTCC, který Chevrolet letos nasadil do světového okruhového šampionátu cestovních vozů WTCC (World Touring Car Championship).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Studie kompaktního vozu pro volný čas T2X 

Prototyp víceúčelového kupé T2X má zacíleno na mladé zákazníky ve věku 20 až 30 let, pro jejichž aktivní způsob života je příznačná spousta koníčků a zájmů. Prototyp T2X je typickým „crossoverem“, tedy vozem, který boří zažité bariéry mezi jednotlivými automobilovými třídami – jeho silueta připomíná sportovní kupé, maskulinní styling zase evokuje terénní či SUV modely. K nejoriginálnějším designerským prvkům studie T2X patří prizmatické světlomety a unikátně řešený interiér.

Klepněte pro větší obrázek

„T2X je velmi atraktivní studií, která přebírá a po svém rozvíjí řadu stylistickým prvků prototypu Chevrolet S3X, jež se ve své produkční podobě objeví na evropském trhu již příští rok,“ říká Hardy Sparnger, výkonný ředitel společnosti Chevrolet Europe. „Model T2X by velmi dobře doplnil evropské modelové portfolio značky Chevrolet. Stejně, jako jsme to udělali v případě Chevroletu S3X, budeme velmi pozorně sledovat reakce veřejnosti, které nám pomohou při rozhodování o zavedení modelu T2X do sériové výroby.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Chevrolet S3X

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků