Chevrolet Kalos jako třídveřový hatchback

Daewoo Kalos, který se začne brzy prodávat na evropských trzích pod značkou Chevrolet, se zatím nabízí pouze jako čtyřdveřový sedan a pětidveřový hatchback. Nabídku brzy doplní třídveřová verze, kterou Chevrolet bude prodávat v Evropě a na několika trzích v Jižní Americe, Africe a Středním východě. Začátek prodeje je v Evropě plánován na únor 2005.

Třídveřový Kalos (3 888 x 1 670 x 1 495 mm) má dle Chevroletu lehkou sportovní úpravu, takže by měl zaujmout především dynamicky laděné mladé zákazníky. V Evropě se bude novinka prodávat s motory 1.2 53 kW, 1.4 61 kW a 1.4 16V 69 kW. S nejvýkonnějším agregátem se Kalos dostane na stovku za 11,1 s a dosáhne rychlosti 176 km/h. Spotřeba přitom činí sedm litrů na stovku, 45litrová nádrž tak dovolí tankovat až po ujetí 640 km. V současné době tvoří Kalos 42 procent evropských prodejů.

Poznámka: Na americkém trhu se Kalos prodává jako Chevrolet Aveo.

Fotogalerie

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků