Chevrolet Corvette ZR1 již míří do Evropy

Automobilka Chevrolet vypravila prvních 77 kusů své nové verze Corvette ZR1 do Evropy, aby pokryla první objednávky. Evropští zákazníci se tak konečně dočkají sportovního vozu s přeplňovaným osmiválcem o objemu 6,2 litru s výkonem 628 koní a točivým momentem 823 Nm.

Tip: Představení Corvette ZR1 naleznete zde.

Stovku tento skvost zvládne hodně pod 4 sekundy a maximální rychlost přesáhne 330 km/h. To vše pak za cenu ani ne poloviční podobné evropské konkurenci.

Dobrou zprávou také je, že z tohoto oficiálního dovozu míří i k nám minimálně jeden kus. Brzy tak již budeme moci na silnici potkat americkou klasiku s pořádným výkonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Corvette ZR1

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků