Chevrolet Corvette ZR03: vysněný koncept jednoho designéra

Ugur Sahin už několikrát předvedl své designové schopnosti. Podepsal se třeba pod studii nového Ferrari Dino, teď si vzal na mušku Corvette.

Chevrolet Corvette bývá často označován jako nejkrásnější americký vůz, navíc na okruzích vždy dokáže zaujmout nejen svým vzhledem, ale i úctyhodnými výkony. Nová studie je odvozena od vrcholové verze, jenž pod svou kapotou ukrývá osmiválec s výkonem 505 koní, koncept pravděpodobně zdědí většinu technických prvků právě po verzi Z06.

Po designové stránce má Corvette ZR03 představovat jakýsi návrat k modelové řadě z roku 1982. Ta byla charakteristická svou šikmou přední částí a výrazným lemováním blatníků. Koncept kombinuje ostré a oblé linie a vzadu nechybí ani dvě dvojice kruhových světel. Zkrátka retro-kupé jak má být.

Velmi překvapivá je spolupráce automobilky s návrhářskou společností pojmenovanou po zmíněném holandském designérovi. Chevroletu se totiž tento nápad zalíbil, a tak se spekuluje o případné malovýrobě. Pokud by k ní došlo, vůz by měl být nabízen ve dvou motorizacích, přičemž chybět by neměl ani osmiválec LS7 s výkonem 505 koní a výkonnější agregát disponující 750 koňmi. Odhadovaná hmotnost této retro-Corvette je pouhých 1 375 kg, a to díky kompozitním materiálům a karbonu, ze kterých je vyrobena karoserie.
 
Automobilka to zřejmě skutečně myslí vážně. Objevily se již i informace, že vůz bude v tomto provedení dostupný v počtu 100 kusů a již koncem letošního roku.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Corvette ZR03 Concept
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků