Chevrolet Corvette ZR03: vysněný koncept jednoho designéra

Ugur Sahin už několikrát předvedl své designové schopnosti. Podepsal se třeba pod studii nového Ferrari Dino, teď si vzal na mušku Corvette.

Chevrolet Corvette bývá často označován jako nejkrásnější americký vůz, navíc na okruzích vždy dokáže zaujmout nejen svým vzhledem, ale i úctyhodnými výkony. Nová studie je odvozena od vrcholové verze, jenž pod svou kapotou ukrývá osmiválec s výkonem 505 koní, koncept pravděpodobně zdědí většinu technických prvků právě po verzi Z06.

Po designové stránce má Corvette ZR03 představovat jakýsi návrat k modelové řadě z roku 1982. Ta byla charakteristická svou šikmou přední částí a výrazným lemováním blatníků. Koncept kombinuje ostré a oblé linie a vzadu nechybí ani dvě dvojice kruhových světel. Zkrátka retro-kupé jak má být.

Velmi překvapivá je spolupráce automobilky s návrhářskou společností pojmenovanou po zmíněném holandském designérovi. Chevroletu se totiž tento nápad zalíbil, a tak se spekuluje o případné malovýrobě. Pokud by k ní došlo, vůz by měl být nabízen ve dvou motorizacích, přičemž chybět by neměl ani osmiválec LS7 s výkonem 505 koní a výkonnější agregát disponující 750 koňmi. Odhadovaná hmotnost této retro-Corvette je pouhých 1 375 kg, a to díky kompozitním materiálům a karbonu, ze kterých je vyrobena karoserie.
 
Automobilka to zřejmě skutečně myslí vážně. Objevily se již i informace, že vůz bude v tomto provedení dostupný v počtu 100 kusů a již koncem letošního roku.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Corvette ZR03 Concept
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků