Chevrolet Corvette ZR03: vysněný koncept jednoho designéra

Ugur Sahin už několikrát předvedl své designové schopnosti. Podepsal se třeba pod studii nového Ferrari Dino, teď si vzal na mušku Corvette.

Chevrolet Corvette bývá často označován jako nejkrásnější americký vůz, navíc na okruzích vždy dokáže zaujmout nejen svým vzhledem, ale i úctyhodnými výkony. Nová studie je odvozena od vrcholové verze, jenž pod svou kapotou ukrývá osmiválec s výkonem 505 koní, koncept pravděpodobně zdědí většinu technických prvků právě po verzi Z06.

Po designové stránce má Corvette ZR03 představovat jakýsi návrat k modelové řadě z roku 1982. Ta byla charakteristická svou šikmou přední částí a výrazným lemováním blatníků. Koncept kombinuje ostré a oblé linie a vzadu nechybí ani dvě dvojice kruhových světel. Zkrátka retro-kupé jak má být.

Velmi překvapivá je spolupráce automobilky s návrhářskou společností pojmenovanou po zmíněném holandském designérovi. Chevroletu se totiž tento nápad zalíbil, a tak se spekuluje o případné malovýrobě. Pokud by k ní došlo, vůz by měl být nabízen ve dvou motorizacích, přičemž chybět by neměl ani osmiválec LS7 s výkonem 505 koní a výkonnější agregát disponující 750 koňmi. Odhadovaná hmotnost této retro-Corvette je pouhých 1 375 kg, a to díky kompozitním materiálům a karbonu, ze kterých je vyrobena karoserie.
 
Automobilka to zřejmě skutečně myslí vážně. Objevily se již i informace, že vůz bude v tomto provedení dostupný v počtu 100 kusů a již koncem letošního roku.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Corvette ZR03 Concept
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků