Chevrolet Corvette Z06 oficiálně: Jeho V8 bez turba posílá na zadní kola 680 koní!

Dlouho očekávaná ostrá verze sportovního amerického modelu je konečně tady. Čekání se rozhodně vyplatilo.

Zkratka Z06 má u Chevrolet Corvette dlouholetou tradici a naznačuje nám, že máme co dělat s ostřejší variantou. Poprvé se objevila už u druhé generace. Pak se na další dvě generace odmlčela, ovšem od páté je v nabídce jistotou. Po debutu osmé se tak na Z06 netrpělivě čekalo. Vzhled nám byl již před časem odtajněn, nyní už není tajemstvím nic.

Chevrolet Corvette Z06 C8 je první ostrou variantou modelu po změně koncepce na motor uprostřed. Konkrétně má pod kapotou hliníkový atmosférický vidlicový osmiválec s kovanými písty o objemu 5,5 litru, který v 8600 otáčkách za minutu produkuje výkon 500 kW (680 koní) a v 6300 otáčkách dodává 623 N.m točivého momentu.

Corvette Z06 tak akceleruje z 0 na 96 km/h za 2,6 sekundy. Vzhledově se ostřejší verze liší především širším bodykitem, konkrétně o 9,4 cm. Vpředu jsou 20palcová a vzadu 21palcová kola. Jako standardní obutí se používá Michelin Pilot Sport 4S ZP, ovšem s příplatkovým paketem Z07 dostanete mimo jiné Sport Cup 2 R ZP.

Díky přednímu splitteru a novému zadnímu křídlu generuje Z06 v rychlosti 299 km/h celkem 165,6 kg přítlaku. Zájemci o další vylepšování mohou sáhnout ještě po karbonovém paketu, který lépe usměrní i proudění vzduchu pod vozem. Připlatit si ale můžete i karbonová kola, která ušetří celkem 18,6 kilogramů.

Zavěšení kol pochází z původní Corvette Stingray a tlumiče Magnetic Selective Ride Control 4.0 jsou standardem. Stejně tak dostanete i lepší brzdy s 370mm kotouči vpředu a 380mm kotouči vzadu. Pro Z06 je standardem 8stupňová automatická převodovka, která posílá výkon na zadní kola. Ceny prozatím nebyly zveřejněny.

Chevrolet

Chevrolet byl založen v roce 1911 v Detroitu. Od roku 1918 je součástí skupiny General Motors, kde byl v pozici konkurenta Fordu T.

V Evropě se pod značkou Chevrolet prodávají především vozy Daewoo. Značky Corvette a Cadillac jsou distribuovány odděleně.

Chevrolet Spark • Chevrolet Aveo • Chevrolet Cruze • Chevrolet Malibu • Chevrolet Trax

Diskuze (2) Další článek: Nový Range Rover oficiálně: Evoluční design doplňují hi-tech prvky a BMW V8

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,