Chevrolet Corvette diesel existuje. Stojí pár korun a má spotřebu Kodiaqu RS

Ne, neděláme si srandu. Amerika je přece země neomezených možností.

Jistý mladík z Kansasu si doma postavil prazvláštní úkaz. Do Chevroletu Corvette z roku 1980 (generace C3) totiž nainstaloval dieselový motor. Vůz se objevil jako předmět prodeje na americkém serveru Craigslist (za jeden dolar). Internetový blog Jalopnik na něj poté upozornil jeden ze čtenářů. 

V útrobách amerického sporťáku se ukrývá ústrojí z vozu Chevrolet Suburban - 6,2 litrový osmiválec Detroit Diesel se čtyřstupňovou skříní 700R4. David Tracy ze serveru Jalopnik tak vzal telefon a na inzerát odpověděl, aby o autě získal více informací.

Další Corvetty v řadě: Otevřené verze C8 a závoďáku C8.R se dočkáme na podzim

Další Corvetty v řadě: Otevřené verze C8 a závoďáku C8.R se dočkáme na podzim

Corvette patří jistému Scottu Rayovi, 28letému farmáři z Kansasu. Když si před deseti lety tento vůz koupil, aby s ním mohl jezdit do školy, byl ještě bílý a s benzinovým osmiválcem pod kapotou. Po šesti měsících mu však začal odcházet motor. Jakožto zručný farmář a mechanik se proto rozhodl jej vyměnit.

Prozradil, že chtěl z Corvette spolehlivý a úsporný vůz, se kterým by mohl jezdit každý den. Jeho cílem bylo dostat se na spotřebu 35 mil na galon, což je ekvivalent 8,1 litrů na 100 km, nebo také apetit podobný Škodě Kodiaq RS. Koupil tedy dieselový Suburban za sedm set dolarů jako dárce a pustil se do práce.

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Pak už stačilo jen osadit terénní kola a farmářův sen byl na světě. Spotřeba se ustálila přesně tam, kde chtěl a vůz využíval i přes to, že neměl stěrače a nefungovalo mu stahování okének. Vůz však nyní prodává, protože se chce pustit do dalšího projektu. - dostat diesel Cummins do svého starého Fordu F-250.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků