Chevrolet Corvette diesel existuje. Stojí pár korun a má spotřebu Kodiaqu RS

Ne, neděláme si srandu. Amerika je přece země neomezených možností.

Jistý mladík z Kansasu si doma postavil prazvláštní úkaz. Do Chevroletu Corvette z roku 1980 (generace C3) totiž nainstaloval dieselový motor. Vůz se objevil jako předmět prodeje na americkém serveru Craigslist (za jeden dolar). Internetový blog Jalopnik na něj poté upozornil jeden ze čtenářů. 

V útrobách amerického sporťáku se ukrývá ústrojí z vozu Chevrolet Suburban - 6,2 litrový osmiválec Detroit Diesel se čtyřstupňovou skříní 700R4. David Tracy ze serveru Jalopnik tak vzal telefon a na inzerát odpověděl, aby o autě získal více informací.

Další Corvetty v řadě: Otevřené verze C8 a závoďáku C8.R se dočkáme na podzim

Další Corvetty v řadě: Otevřené verze C8 a závoďáku C8.R se dočkáme na podzim

Corvette patří jistému Scottu Rayovi, 28letému farmáři z Kansasu. Když si před deseti lety tento vůz koupil, aby s ním mohl jezdit do školy, byl ještě bílý a s benzinovým osmiválcem pod kapotou. Po šesti měsících mu však začal odcházet motor. Jakožto zručný farmář a mechanik se proto rozhodl jej vyměnit.

Prozradil, že chtěl z Corvette spolehlivý a úsporný vůz, se kterým by mohl jezdit každý den. Jeho cílem bylo dostat se na spotřebu 35 mil na galon, což je ekvivalent 8,1 litrů na 100 km, nebo také apetit podobný Škodě Kodiaq RS. Koupil tedy dieselový Suburban za sedm set dolarů jako dárce a pustil se do práce.

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Chevrolet Corvette Stingray oficiálně: Americký bourák míří mezi supersporty

Pak už stačilo jen osadit terénní kola a farmářův sen byl na světě. Spotřeba se ustálila přesně tam, kde chtěl a vůz využíval i přes to, že neměl stěrače a nefungovalo mu stahování okének. Vůz však nyní prodává, protože se chce pustit do dalšího projektu. - dostat diesel Cummins do svého starého Fordu F-250.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků