Chevrolet Corvette C6 2008: ještě více síly

U Chevroletu se rozhodli, že Corvette C6 je třeba trochu přiostřit. Nový model tak přichází s ještě výkonnějším motorem.

Pro rok 2008 u Chevroletu nachystali mírně omlazenou Corvette C6. Tahle americká legenda se tak připravuje na další úspěšné roky života. A při této příležitosti nesmí chybět nový, silnější osmiválec.

Ano, tohle je ta největší změna. Původní motor LS2 o objemu šest litrů bude nahrazen silnějším agregátem s kódovým označením LS3. Ten bude mít o dvě deci větší objem (6,2 l) a proti pôvodní jednotce bude na zadní kola posílat víc výkonu. A teď konkrétní čísla. Kým původní motor dával výkon 404 koní, nový osmiválec jich ze sebe dostane 430. Točivý moment se zvýšil z původních 546 na 575 Nm. Stovku pokoří Corvette C6 za 4,3 sekundy a dosáhne maximální rychlost 306 km/h.

Komu by to bylo málo, může sáhnout po výfukovém systému ze silnějšího modelu Z06, který přidá nějaký ten výkon navíc. Chevrolet mimo jiného tvrdí, že kromě lepší dynamiky má nový motor poskytovat lepší a rychlejší reakce na pokyny plynového pedálu.

Corvette ale bylo mnohokrát vyčítáno levně vyhlížející provedení interiéru. To se naštěstí s příchodem modelu změní. U Chevroletu vsadí na lepší a kvalitnější materiály a zapracuje se i na některých detailech. Kdo čeká změny u ostřejšího modelu Z06, bude si muset počkat. Jeho výkon 505 koní zůstává nezměněn, o interiéru žádné informace nemáme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Corvette C6 2008

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků