Chevrolet Corvette a náhon na všechna kola?

Americký koncern General Motors představil dokumenty, které se týkají budoucí generace modelu Corvette s označením C7. Ta nabídne řadu novinek, z nichž bude mezi nejsledovanější určitě patřit zcela nový dvouspojkový automat. Ten má přinést bleskurychlé řazení a také komfort při jízdě, kdy není vyžadován ten nejlepší čas.

Ještě zajímavější je pak informace o nasazení náhonu na všechna kola. Má se jednat o nejmodernější výkonný verzi systému Haldex. Švédský Haldex uvádí, že jeho systém určený pro výkonná auta umožní zlepšit zrychlení z nuly a také pružné zrychlení. Ostatně to dokazuje i Bugatti Veyron, který Haldexem disponuje.

Automobilka si je navíc vědoma toho, že pokud by se do Corvetty nasadil náhon na všechna kola, posunuly by se možnosti vozu ještě dál. Již nyní, jen se zadním náhonem, dosahuje tento vůz výborných časů a poráží daleko sportovnější a renomovanější konkurenty s diametrálně odlišnou cenovkou. Pokud by se zlepšila trakce, posunulo by to možnosti vozu ještě dále.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků