Chevrolet Corvette a náhon na všechna kola?

Americký koncern General Motors představil dokumenty, které se týkají budoucí generace modelu Corvette s označením C7. Ta nabídne řadu novinek, z nichž bude mezi nejsledovanější určitě patřit zcela nový dvouspojkový automat. Ten má přinést bleskurychlé řazení a také komfort při jízdě, kdy není vyžadován ten nejlepší čas.

Ještě zajímavější je pak informace o nasazení náhonu na všechna kola. Má se jednat o nejmodernější výkonný verzi systému Haldex. Švédský Haldex uvádí, že jeho systém určený pro výkonná auta umožní zlepšit zrychlení z nuly a také pružné zrychlení. Ostatně to dokazuje i Bugatti Veyron, který Haldexem disponuje.

Automobilka si je navíc vědoma toho, že pokud by se do Corvetty nasadil náhon na všechna kola, posunuly by se možnosti vozu ještě dál. Již nyní, jen se zadním náhonem, dosahuje tento vůz výborných časů a poráží daleko sportovnější a renomovanější konkurenty s diametrálně odlišnou cenovkou. Pokud by se zlepšila trakce, posunulo by to možnosti vozu ještě dále.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 42 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků