Chevrolet Cobalt: přívlastek SS i pro sedan

Americká automobilka Chevrolet před nedávnem představila ostrou verzi modelu Cobalt Coupe s přívlastkem SS. Nyní však přichází s alternativou pro ty, kterým dvoudveřové provedení zkrátka nevyhovuje, a přídomek SS tak bude od nového roku za svým názvem nést i čtyřdveřová verze.

Cobalt SS Sedan se svými modifikacemi zřejmě nebude příliš lišit své menší verze. Pod kapotou by se měl nacházet, stejně jako je tomu u coupé, přeplňovaný čtyřválec s objemem 2,0 l a výkonem 260 koní (194 kW). Maximální točivý moment u tohoto agregátu činí 353 Nm při 2 000 ot./min. O úpravu tohoto agregátu se postarala sportovní divize General Motors Performance, která svými úpravami předělala téměř celou technickou stránku vozu. Modifikacím se tedy nevyhnuly stabilizátory, pružiny, brzdová soustava. Na seznamu technických úprav nechybí ani nové sportovní tlumiče nebo 18tipalcová litá kola.

Uvidíme, kolik prvků nakonec zdědí čtyřdveřová verze po malém kupé, ovšem výrobce slibuje, že vše zůstane téměř stejné, akorát to bude „zabaleno“ ve větším balení.

Klepněte pro větší obrázek 
Chevrolet Cobalt SS Sedan 2009
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků