Chevrolet Camaro: americká legenda pokračuje

Je to již více než třicet let, co se na silnicích začala prohánět americká legenda Chevrolet Camaro. Jeden z řady tzv. muscle cars se dožil i nového tisíciletí a oslaví ho novým modelem. Odhalený koncept ukazuje, že půjde o skvělého nástupce.
Chevrolet Camaro: americká legenda pokračuje

Na stejném místě, ovšem v rozmezí více než čtyřiceti let, se představila dvě Camara. V roce 1960 to byl koncept první generace a nyní je na řadě ta nejnovější. Nové Camaro, jakási ikona levných a výkonných amerických kupé, dostalo po vcelku uhlazeném a možná až trochu nudném designu poslední generace tvář vskutku agresivní. Mírná inspirace minulými léty je patrná na každém kousku karoserie. Nový, mohutný design, s jen mírně vyvýšenou střechou nad linii přední a zadní kapoty v sobě skrývá duch dynamiky a síly. Nový design jde v duchu posledního trendu některých amerických značek a do jisté míry může připomínat i Mustang GT.

Pod dlouhou přední kapotou se schovává osmiválec o objemu 6 litru s výkonem 294 kW (400 k), který disponuje technologií vypínání válců v případě, že není třeba vysokého výkonu. Tím se poměrně výrazně snižuje spotřeba. Výkon je pak přenášen na zadní 22" kola prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Sériová podoba nového Camara bude představena pozdějí a na trhu se nová generace objeví nejpozději v roce 2008. Opět můžeme američanům pouze závidět, protože s cenou okolo 35 000 dolarů (přibližně 870 000 Kč) by neměl v Evropě konkurenci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Camaro Concept

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků