Chevrolet Aveo, nové korejské Chevy za super cenu

Přestože byl Chevrolet Aveo ve verzi sedan představen již na podzim ve Frankfurtu, teprve nyní přichází čas jeho vstupu na trh. Jaký je tedy nový model korejského Chevroletu?
Chevrolet Aveo, nové korejské Chevy za super cenu

Již za necelé tři měsíce se v nabídce dealerů značky Chevrolet objeví další malý model. Jde o sedan Aveo, který vychází z nynějšího Kalose. Aveo s ním sdílí platformu, je ovšem o něco větší. Na délku měří 4 310 mm, což je o 75 mm více, než Kalos ve verzi sedan. Na šířku pak měří 1 710 mm a na výšku 1 495 mm. Rozvor má hodnotu 2 480 mm. Mimo poměrně solidní rozměry chce Aveo nabídnout i špičkovou cenu. V počátku se představí ve dvou verzích. A to s motorem 1,2 o výkonu 53 kW (72 k) a s motorem 1,4 litru o výkonu 69 kW (94 k).

Verze s motorem 1,2 dostane do základu ABS, airbag řidiče a spolujezdce, výškově stavitelné sedadlo řidiče a volant, CD rádio s podporou MP3, el. stahování oken vpředu a manuální klimatizaci. Cena za zkladni verzi bude 11 990 eur (přibližně 350 000 Kč).

Verze s motorem 1,4 dostane do základu také ABS, přední airbagy řidiče a spolujezdce, výškově stavitelné sedadlo řidiče a volant, CD rádio s podporou MP3, stahování oken vpředu a vzadu, automatickou klimatizaci. Cena za tuto verzi bude 12 990 eur (přibližně 375 000 Kč).

Tip: Přečtěte si náš test Chevroletu Kalos.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chevrolet Aveo
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 11 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků