Chevrolet alias Daewoo pojede příští rok na plyn

Od příštího roku bude Chevrolet, bývalé Daewoo, nabízet ke všem svým vozům doplňkový pohon na plyn; za cca dva tisíce eur dostane vůz přídavnou nádrž a patřičnou technickou úpravu přímo z výroby. Řekl to magazínu Auto Motor und Sport ředitel jednoho z německých importérů značky. Vše bude fungovat jako při dodatečné montáži, tlačítkem si zvolíte, na jaký pohon má auto jet. Plyn stojí zhruba polovinu ceny benzínu, výkon by měl zůstat stejný jako při použití benzínu. Může ale vzrůst spotřeba, přesto se jízda na plyn vyplatí nejen díky nižším nákladům na provoz, ale také díky prodloužení dojezdu o cca 350 km.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků