Chery Shooting Sport Concept: čínský sporťák

Chery představí na autosalonu v Shanghai řadu nových modelů a konceptů. Mezi nimi i elegantní sporťák. (první foto)

Oživeno 17. dubna: Čínská automobilka Chery ukázala světu první fotografie svého konceptu Shooting Sport. Reálný model se vcelku podobá tomu, co bylo vyobrazeno na prvních skicách, i když některé nekompromisně ostré hrany byly jako obvykle obroušeny do umírněnější podoby.

Exteriér vozu již působí vcelku produkčním dojmem, v interiéru je tomu zatím právě naopak. Zejména se smrtící zeleno-béžovou barevnou kombinací se u produkční verze patrně nesetkáme. Široce nastavitelná „elektrická sedadela”, navigační systém nebo zadní sedačky dělené v poměru 60:40 by ale měly být tím, co nakonec uvidíme u dealerů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept


Chery Shooting Sport Concept bude na shanghaiském autosalonu představovat vizi automobilky Chery v oblasti malých sportovních vozů. Protože chce Chery prorazit i na evropském trhu, vzala si ke spolupráci evropská designérská studia.

Výsledkem je malý kompaktní vůz s líbivými a moderními tvary. Takto futuristický kabát se v produkční verzi zřejmě neobjeví, ale Chery chce tímto modelem ukázat, že umí navrhnout pěkné auto. A jak už je u konceptů zvykem, Shooting Sport bude sloužit i jako jakýsi test. Pokud návštěvníci projeví o tento model zájem, dá se očekávat, že se objeví za nějaký rok i na silnici. A upřímně se nedá očekávat, že by se v záplavě nezajímavých čínských výtvorů setkal tento model s nezájmem.

Snad bude funkce následovat tvar a z Shooting Sportu nebude jen líbivé nic. I když i to by byl u čínských vozů další významný posun vpřed...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků