Chery Shooting Sport Concept: čínský sporťák

Chery představí na autosalonu v Shanghai řadu nových modelů a konceptů. Mezi nimi i elegantní sporťák. (první foto)

Oživeno 17. dubna: Čínská automobilka Chery ukázala světu první fotografie svého konceptu Shooting Sport. Reálný model se vcelku podobá tomu, co bylo vyobrazeno na prvních skicách, i když některé nekompromisně ostré hrany byly jako obvykle obroušeny do umírněnější podoby.

Exteriér vozu již působí vcelku produkčním dojmem, v interiéru je tomu zatím právě naopak. Zejména se smrtící zeleno-béžovou barevnou kombinací se u produkční verze patrně nesetkáme. Široce nastavitelná „elektrická sedadela”, navigační systém nebo zadní sedačky dělené v poměru 60:40 by ale měly být tím, co nakonec uvidíme u dealerů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept


Chery Shooting Sport Concept bude na shanghaiském autosalonu představovat vizi automobilky Chery v oblasti malých sportovních vozů. Protože chce Chery prorazit i na evropském trhu, vzala si ke spolupráci evropská designérská studia.

Výsledkem je malý kompaktní vůz s líbivými a moderními tvary. Takto futuristický kabát se v produkční verzi zřejmě neobjeví, ale Chery chce tímto modelem ukázat, že umí navrhnout pěkné auto. A jak už je u konceptů zvykem, Shooting Sport bude sloužit i jako jakýsi test. Pokud návštěvníci projeví o tento model zájem, dá se očekávat, že se objeví za nějaký rok i na silnici. A upřímně se nedá očekávat, že by se v záplavě nezajímavých čínských výtvorů setkal tento model s nezájmem.

Snad bude funkce následovat tvar a z Shooting Sportu nebude jen líbivé nic. I když i to by byl u čínských vozů další významný posun vpřed...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 52 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků