Chery Shooting Sport Concept: čínský sporťák

Chery představí na autosalonu v Shanghai řadu nových modelů a konceptů. Mezi nimi i elegantní sporťák. (první foto)

Oživeno 17. dubna: Čínská automobilka Chery ukázala světu první fotografie svého konceptu Shooting Sport. Reálný model se vcelku podobá tomu, co bylo vyobrazeno na prvních skicách, i když některé nekompromisně ostré hrany byly jako obvykle obroušeny do umírněnější podoby.

Exteriér vozu již působí vcelku produkčním dojmem, v interiéru je tomu zatím právě naopak. Zejména se smrtící zeleno-béžovou barevnou kombinací se u produkční verze patrně nesetkáme. Široce nastavitelná „elektrická sedadela”, navigační systém nebo zadní sedačky dělené v poměru 60:40 by ale měly být tím, co nakonec uvidíme u dealerů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept


Chery Shooting Sport Concept bude na shanghaiském autosalonu představovat vizi automobilky Chery v oblasti malých sportovních vozů. Protože chce Chery prorazit i na evropském trhu, vzala si ke spolupráci evropská designérská studia.

Výsledkem je malý kompaktní vůz s líbivými a moderními tvary. Takto futuristický kabát se v produkční verzi zřejmě neobjeví, ale Chery chce tímto modelem ukázat, že umí navrhnout pěkné auto. A jak už je u konceptů zvykem, Shooting Sport bude sloužit i jako jakýsi test. Pokud návštěvníci projeví o tento model zájem, dá se očekávat, že se objeví za nějaký rok i na silnici. A upřímně se nedá očekávat, že by se v záplavě nezajímavých čínských výtvorů setkal tento model s nezájmem.

Snad bude funkce následovat tvar a z Shooting Sportu nebude jen líbivé nic. I když i to by byl u čínských vozů další významný posun vpřed...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 34 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků