Chery Shooting Sport Concept: čínský sporťák

Chery představí na autosalonu v Shanghai řadu nových modelů a konceptů. Mezi nimi i elegantní sporťák. (první foto)

Oživeno 17. dubna: Čínská automobilka Chery ukázala světu první fotografie svého konceptu Shooting Sport. Reálný model se vcelku podobá tomu, co bylo vyobrazeno na prvních skicách, i když některé nekompromisně ostré hrany byly jako obvykle obroušeny do umírněnější podoby.

Exteriér vozu již působí vcelku produkčním dojmem, v interiéru je tomu zatím právě naopak. Zejména se smrtící zeleno-béžovou barevnou kombinací se u produkční verze patrně nesetkáme. Široce nastavitelná „elektrická sedadela”, navigační systém nebo zadní sedačky dělené v poměru 60:40 by ale měly být tím, co nakonec uvidíme u dealerů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept


Chery Shooting Sport Concept bude na shanghaiském autosalonu představovat vizi automobilky Chery v oblasti malých sportovních vozů. Protože chce Chery prorazit i na evropském trhu, vzala si ke spolupráci evropská designérská studia.

Výsledkem je malý kompaktní vůz s líbivými a moderními tvary. Takto futuristický kabát se v produkční verzi zřejmě neobjeví, ale Chery chce tímto modelem ukázat, že umí navrhnout pěkné auto. A jak už je u konceptů zvykem, Shooting Sport bude sloužit i jako jakýsi test. Pokud návštěvníci projeví o tento model zájem, dá se očekávat, že se objeví za nějaký rok i na silnici. A upřímně se nedá očekávat, že by se v záplavě nezajímavých čínských výtvorů setkal tento model s nezájmem.

Snad bude funkce následovat tvar a z Shooting Sportu nebude jen líbivé nic. I když i to by byl u čínských vozů další významný posun vpřed...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chery Shooting Sport Concept
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků