Chery A6CC Concept: čínský fešák

Číňané se na domácím autosalonu v Šanghaji činí a představují jednu pozoruhodnou novinku za druhou. Chery přivezlo hned dva zajímavé koncepty, vedle již dříve uvedeného Shooting Sportu se vytasili s vozem s tajuplným názvem A6CC.

Vzhledem k tomu, jak nestoudně se některé čínské automobilky inspirují u konkurence, možná čekáte něco jako coupé-cabrio na bázi Audi A6. Ale Chery již nějaký ten pátek nepatří mezi firmy, které začínají práci na novém modelu s kopírákem v ruce a A6CC by nemělo být výjimkou. I když tak na první pohled nevypadá.

Vůz totiž používá nápadně podobné prvky jako Infiniti G35 první i druhé generace. A když si k tomu přidáte logo firmy, může se zdát, že v Číně má někdo „americké Nissany” opravdu rád. Jenže pod design vozu se podepsalo studio Bertone (Shooting sport dělal Torinodesign) a ačkoli i u mistrů designérů funguje cosi jako inspisrace u díla konkurence nebo jen prosté respetkování zákazníkem nastíněného směru, nelze věhlasné italské studio obviňovat z toho, že by prostě vykradlo design jiného auta. Ostatně, názor si udělejte sami z přiložených fotografií z Šanghaje.

Krom vzhledu se toho o autě mnoho neví, i když vypadá již hodně „produkčně” (odmyslíme-li si detaily jako nefunkční brzdy bez třmenů). Vůz by se ale měl brzy začít vyrábět, později by ke kupé měla přibýt i verze kabrio. Motory by měly zastupovat šestiválec 3,0 a čtyřválec 2,0, chybět by neměly ani diesely. Vůz je od počátku koncipován jako evropský a měl by tak bez problémů vyhovět místním standardům po stránce bezpečnosti a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Realitu snad poznáme již brzy...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Chery A6CC Concept  Foto: Autoblog Chinese

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků