Chery A6CC Concept: čínský fešák

Číňané se na domácím autosalonu v Šanghaji činí a představují jednu pozoruhodnou novinku za druhou. Chery přivezlo hned dva zajímavé koncepty, vedle již dříve uvedeného Shooting Sportu se vytasili s vozem s tajuplným názvem A6CC.

Vzhledem k tomu, jak nestoudně se některé čínské automobilky inspirují u konkurence, možná čekáte něco jako coupé-cabrio na bázi Audi A6. Ale Chery již nějaký ten pátek nepatří mezi firmy, které začínají práci na novém modelu s kopírákem v ruce a A6CC by nemělo být výjimkou. I když tak na první pohled nevypadá.

Vůz totiž používá nápadně podobné prvky jako Infiniti G35 první i druhé generace. A když si k tomu přidáte logo firmy, může se zdát, že v Číně má někdo „americké Nissany” opravdu rád. Jenže pod design vozu se podepsalo studio Bertone (Shooting sport dělal Torinodesign) a ačkoli i u mistrů designérů funguje cosi jako inspisrace u díla konkurence nebo jen prosté respetkování zákazníkem nastíněného směru, nelze věhlasné italské studio obviňovat z toho, že by prostě vykradlo design jiného auta. Ostatně, názor si udělejte sami z přiložených fotografií z Šanghaje.

Krom vzhledu se toho o autě mnoho neví, i když vypadá již hodně „produkčně” (odmyslíme-li si detaily jako nefunkční brzdy bez třmenů). Vůz by se ale měl brzy začít vyrábět, později by ke kupé měla přibýt i verze kabrio. Motory by měly zastupovat šestiválec 3,0 a čtyřválec 2,0, chybět by neměly ani diesely. Vůz je od počátku koncipován jako evropský a měl by tak bez problémů vyhovět místním standardům po stránce bezpečnosti a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Realitu snad poznáme již brzy...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Chery A6CC Concept  Foto: Autoblog Chinese

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků