Chery A6CC Concept: čínský fešák

Číňané se na domácím autosalonu v Šanghaji činí a představují jednu pozoruhodnou novinku za druhou. Chery přivezlo hned dva zajímavé koncepty, vedle již dříve uvedeného Shooting Sportu se vytasili s vozem s tajuplným názvem A6CC.

Vzhledem k tomu, jak nestoudně se některé čínské automobilky inspirují u konkurence, možná čekáte něco jako coupé-cabrio na bázi Audi A6. Ale Chery již nějaký ten pátek nepatří mezi firmy, které začínají práci na novém modelu s kopírákem v ruce a A6CC by nemělo být výjimkou. I když tak na první pohled nevypadá.

Vůz totiž používá nápadně podobné prvky jako Infiniti G35 první i druhé generace. A když si k tomu přidáte logo firmy, může se zdát, že v Číně má někdo „americké Nissany” opravdu rád. Jenže pod design vozu se podepsalo studio Bertone (Shooting sport dělal Torinodesign) a ačkoli i u mistrů designérů funguje cosi jako inspisrace u díla konkurence nebo jen prosté respetkování zákazníkem nastíněného směru, nelze věhlasné italské studio obviňovat z toho, že by prostě vykradlo design jiného auta. Ostatně, názor si udělejte sami z přiložených fotografií z Šanghaje.

Krom vzhledu se toho o autě mnoho neví, i když vypadá již hodně „produkčně” (odmyslíme-li si detaily jako nefunkční brzdy bez třmenů). Vůz by se ale měl brzy začít vyrábět, později by ke kupé měla přibýt i verze kabrio. Motory by měly zastupovat šestiválec 3,0 a čtyřválec 2,0, chybět by neměly ani diesely. Vůz je od počátku koncipován jako evropský a měl by tak bez problémů vyhovět místním standardům po stránce bezpečnosti a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Realitu snad poznáme již brzy...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Chery A6CC Concept  Foto: Autoblog Chinese

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků