Chcete zemřít na silnici? Zajeďte si do Číny

Čínské úřady zveřejnily statistiku nehodovosti za uplynulý rok. Přestože počty nehod a usmrcených osob klesly o slušných 8 procent, stále patří tato země k těm, kde zemře na silnicích nejvíce obyvatel. Za loňský rok přišlo na čínských silnicích o život 98 738 osob, což je více než 270 osob denně. Pro představu: oficiálně zemře na čínských silnicích ročně tolik účastníku, kolik obyvatel má téměř celá Olomouc. Zraněno pak bylo více než 470 000 účastníku silničního provozu. Největším problémem v čínské dopravě je ignorace předpisů, zejména semaforů, ale i dalších pravidel. Toto číslo není hrozivé pouze absolutně. Vzhledem k počtu obyvatel Číny se nemusí zdát nijak výjimečné, s ohledem na rozvinutost čínské automobilové dopravy je ale hodně vysoké.

Mezinárodní zdravotnická organizace navíc těmto číslům ani trochu nevěří a pokládá je za vysoce podhodnocené. Sama pak uvádí, že počet usmrcených na čínských silnicích se ročně blíží téměř čtvrt miliónu. Pokud se tedy chcete stát účastníkem nehody, popř. přijít při jízdě o život, Čína se nabízí jako jedna ze zemí, kde je pravděpodobnost úmrtí nejvyšší.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků