Chcete zemřít na silnici? Zajeďte si do Číny

Čínské úřady zveřejnily statistiku nehodovosti za uplynulý rok. Přestože počty nehod a usmrcených osob klesly o slušných 8 procent, stále patří tato země k těm, kde zemře na silnicích nejvíce obyvatel. Za loňský rok přišlo na čínských silnicích o život 98 738 osob, což je více než 270 osob denně. Pro představu: oficiálně zemře na čínských silnicích ročně tolik účastníku, kolik obyvatel má téměř celá Olomouc. Zraněno pak bylo více než 470 000 účastníku silničního provozu. Největším problémem v čínské dopravě je ignorace předpisů, zejména semaforů, ale i dalších pravidel. Toto číslo není hrozivé pouze absolutně. Vzhledem k počtu obyvatel Číny se nemusí zdát nijak výjimečné, s ohledem na rozvinutost čínské automobilové dopravy je ale hodně vysoké.

Mezinárodní zdravotnická organizace navíc těmto číslům ani trochu nevěří a pokládá je za vysoce podhodnocené. Sama pak uvádí, že počet usmrcených na čínských silnicích se ročně blíží téměř čtvrt miliónu. Pokud se tedy chcete stát účastníkem nehody, popř. přijít při jízdě o život, Čína se nabízí jako jedna ze zemí, kde je pravděpodobnost úmrtí nejvyšší.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků