Chcete závodní Alfu Romeo? Jedna zajímavá je teď na prodej

Možnost vlastnit Alfu Romeo již zaniklého závodního týmu s bohatou historií se jen tak nepoštěstí. A tahle může mít navíc až 500 koní.

Jmenuje se Alfa Romeo 156 Coloni S1 a vznikla v roce 2000. S šestiválcovým motorem umístěným uprostřed byla určena na okruhové závody. Postavil jí tým Scuderia Coloni, vedený Enzem Colonim. Stáj vznikla v roce 1982 a v letech 1983 - 1986 se angažovala v závodech Formule 3. Poté do roku 1991 působila ve Formuli 1 jako Enzo Coloni Racing Car Systems.

Ve Formuli 1 zaznamenala celkem 82 vstupů, ale piloti zajeli pouze 14 kvalifikačních časů. Mezitím byl ale tým úspěšný ve Formuli 3 a závodech Formula 3000. V letech 2006 až 2009 se tým přejmenoval na Fisichella Motor Sport, podle stejnojmenného závodníka, který s týmem spojil síly.

Dnes již zaniklý tým měl však na svém kontě i zářezy ze závodů cesťáků. A jedno z jejich náčiní je nyní na prodej. Stojí na základech z Alfy Romeo 156 a jde o pořádnou bestii.

Alfa Romeo nabídne anomálii: Malé SUV s pohonem zadních kol!

Alfa Romeo nabídne anomálii: Malé SUV s pohonem zadních kol!

Karbonová karoserie posazená na trubkovém rámu skrývá ve svých útrobách třílitrový šestiválcový motor Alfa Romeo. V základu je motor schopný produkovat výkon 280 kW (380 koní). Není však problém jej upravit na hodnoty okolo 370 kW (500 koní).

S hmotností pouze 900 kilogramů dokáže závodní speciál uhánět rychlostí až 310 km/h. Poháněna jsou zadní kola skrze šestistupňovou manuální převodovku. Závodník sedí přesně uprostřed a uvnitř má samozřejmě veškeré závodní vybavení.

Alfa Romeo končí výrobu 4C kupé. Spider však pokračuje dál

Alfa Romeo končí výrobu 4C kupé. Spider však pokračuje dál

Vůz je nyní na prodej u nizozemského prodejce. Cena je bohužel pouze na vyžádání. Alfa je však připravena k jízdě a má k dispozici veškerou dokumentaci. Máte zájem?

První svezení: Ford Mondeo Hybrid chytá druhý dech jako kombi. Má šanci uspět?

Ford Mondeo 2.0 Hybrid iCVT (první svezení)

Benzin-elektrické pohonné ústrojí Mondea se v závěru své kariéry stěhuje do kombíku. Kufr zmenšuje i tady, ztráta ale není tak citelná, a navíc lze tuto verzi pořídit za zajímavou akční cenu.

včera | Miro Mihálik | 29 příspěvků
TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků