Chcete tučnou odměnu? Udělejte ztrátu 280 miliard

Ford vyplatil za minulý rok svému generálnímu řediteli Alanu Mullalymu na odměnách přes 28 mil. dolarů (přibližně 580 mil. Kč). Tedy v roce, kdy koncern, kterému šéfuje, vykázal rekordní ztrátu 12,7 mld. dolarů (přibližně 285 mld. Kč).

Věc samozřejmě není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá, bez Mulallyho přispění mohla být ztráta ještě mnohem větší a majitelé Fordu jistě vědí, za co mu platí. Alan Mulally nicméně nenásledoval další členy vrcholného managementu, kteří se vzdali nároku na odměny do doby, než bude Ford opět v zisku.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků