Chcete takřka novou legendu skupiny B? Tohle MG Metro 6R4 má najeto jen 11 km!

Možnost vlastnit v podstatě nové auto z legendární skupiny B se nenaskýtá zrovna často.

Stačí se kouknout na zběsilé POV záběry z jízdy, o kterých jsme se před jistou dobou rozplývali, a člověk by měl nejradši chuť prodat svou rodinu a šílené MG Metro 6R4 si z fleku při první příležitosti koupit. A onu příležitost teď vlastně máme, jeden exemplář hrdinného závoďáku skupiny B se totiž objevuje k mání v nadcházející aukci Silverstone Classic Auction.

Tento kousek s výrobním rokem 1985 je přitom opravdu exkluzivním zbožím. Jeho 400 koní z atmosférického šestiválce (na základě Cosworthu DFV) totiž nikdy nebylo využito zcela naplno. Přesněji jde o takřka nový kus, se kterým nikdy nebylo závoděno a pouze v rámci přepravy a udržení chodu techniky dodnes najel 11 kilometrů (7 mil).

Zběsilá jízda v MG Metro 6R4 z vlastního pohledu: Bestie skupiny B se nezapře

Zběsilá jízda v MG Metro 6R4 z vlastního pohledu: Bestie skupiny B se nezapře

Lepší možnost, jak vlastnit v podstatě úplně novou legendu skupiny B, se tedy zájemcům o rallyové Metro asi nenaskytne. Exemplář má pořadové číslo 189 z celkových 200 vyrobených kusů. Podle informací Silverstone Classic Auction si měl auto v roce 1986 převzít jistý nadšenec, který ovšem nebyl licencovaným závodníkem a neměl tedy s autem záměr jezdit.

Dlouhá léta bylo auto zavřeno v garáži, nikdy se nedočkalo závodních barev a dokonce i sedačky jsou stále zabaleny v původním igelitu. Originální majitel nakonec vůz v roce 1996 přesunul jako výstavní kus do muzea v Doningtonu. Metro zde strávilo dalších sedm let, načež v roce 2002 putovalo k dnešnímu majiteli, který s vozem také nejezdil, pohonné ústrojí ale občas nechal proběhnout s autem na zvedáku.

Škoda 130 LR drtila monstra Skupiny B. Stačilo k tomu 130 koní a šikovné ruce

Škoda 130 LR drtila monstra Skupiny B. Stačilo k tomu 130 koní a šikovné ruce

Aukční dům se domnívá, že toto Metro 6R4 by opravdu mohlo být jediným kusem na světě s takto minimálním nájezdem. Přibližnou hodnotu takového exempláře nezmiňuje. Doufejme tedy, že se během aukce mezi 27. až 28. 7. 2019 na okruhu Silverstone najde nový majitel s pořádnými koulemi a autu zajistí druhý, mnohem aktivnější život. Mít totiž rallyovou legendu a nejezdit sní, je prostě morálně špatné.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 2 příspěvky
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků