Chcete řídit kamion? Připravte si peníze a čas

Vláda schválila novelu silničního zákona, která se dotkne i budoucích řidičů kamionů a autobusů. Pokud novela projde i parlamentem, senátem a podpisem prezidenta, budou muset budoucí řidiči těchto vozů absolvovat zcela nové školení.

Speciální školení bude v rozsahu 280 hodin a zájemce přijde na 50 000 až 60 000 korun. Právě vysoká cena může být překážkou pro mnoho zájemce a jak se vyslovilo sdružení dopravců, chybí u nás na 20 000 profesionálních řidičů s oprávněním skupin C a D.

Novela naopak uleví stávajícím řidičům, kteří vlastní oprávnění sk. C a D. Místo současných 16 hodin ročního školení budou muset absolvovat jen 7 hodin. Navíc toto školení nebude končit přezkoušením.

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Test letních pneumatik má překvapivého vítěze. Mladou značku Falken

Autoklub ADAC otestoval šestnáct letních pneumatik v rozměru 205/55 R16 V a čtrnáct plášťů 175/65 R14 T.

včera | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků