Chcete řídit kamion? Připravte si peníze a čas

Vláda schválila novelu silničního zákona, která se dotkne i budoucích řidičů kamionů a autobusů. Pokud novela projde i parlamentem, senátem a podpisem prezidenta, budou muset budoucí řidiči těchto vozů absolvovat zcela nové školení.

Speciální školení bude v rozsahu 280 hodin a zájemce přijde na 50 000 až 60 000 korun. Právě vysoká cena může být překážkou pro mnoho zájemce a jak se vyslovilo sdružení dopravců, chybí u nás na 20 000 profesionálních řidičů s oprávněním skupin C a D.

Novela naopak uleví stávajícím řidičům, kteří vlastní oprávnění sk. C a D. Místo současných 16 hodin ročního školení budou muset absolvovat jen 7 hodin. Navíc toto školení nebude končit přezkoušením.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků