Chcete řídit kamion? Připravte si peníze a čas

Vláda schválila novelu silničního zákona, která se dotkne i budoucích řidičů kamionů a autobusů. Pokud novela projde i parlamentem, senátem a podpisem prezidenta, budou muset budoucí řidiči těchto vozů absolvovat zcela nové školení.

Speciální školení bude v rozsahu 280 hodin a zájemce přijde na 50 000 až 60 000 korun. Právě vysoká cena může být překážkou pro mnoho zájemce a jak se vyslovilo sdružení dopravců, chybí u nás na 20 000 profesionálních řidičů s oprávněním skupin C a D.

Novela naopak uleví stávajícím řidičům, kteří vlastní oprávnění sk. C a D. Místo současných 16 hodin ročního školení budou muset absolvovat jen 7 hodin. Navíc toto školení nebude končit přezkoušením.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků