Chcete pracovat pro Teslu? Nakreslete radikální auto pro Čínu a držte si palce

Automobilka Tesla si již nějakou dobu pohrává s myšlenkou elektromobilu pro Čínu. Rukavice je teď na straně nezávislých designérů.

U automobilky Tesla je doba od první myšlenky po uvedení modelu na trh vždy poměrně dlouhá. V současnosti najdete v nabídce značky čtyři modely (S,3,X,Y) a další tři (Cybertruck, Semi, Roadster) jsou na cestě. Značka se však pomalu uchyluje k myšlence dalšího vozu, jehož příchod naznačil Elon Musk již téměř před půl rokem.

Revoluční Tesla Semi jde konečně do výroby. Po více než dvou letech od premiéry

Revoluční Tesla Semi jde konečně do výroby. Po více než dvou letech od premiéry

Tím má být auto, které bude navrhnuté pro čínský trh. Nyní se tento projekt hlásí ke slovu a vyhledává nové talenty. Původním záměrem Elona Muska bylo vytvořit v Číně zcela nové designérské centrum, které by navrhovalo specifické vozy pro tamní trh. Expanze automobilů mimo Čínu však nebyla vyloučena.

Nejprodávanější elektromobil v Evropě teď mají Francouzi. Tesla jim ale šlape na paty

Nejprodávanější elektromobil v Evropě teď mají Francouzi. Tesla jim ale šlape na paty

Poslední zpráva je volání do světa po talentovaných designérech, kteří by měli chuť se na tomto projektu podílet. Zájemci mají připravit projekt čínského SUV a poté ho vzít na pracovní pohovor. Není specifikováno, z jaké země mají tvůrci pocházet. Nabidka se však objevila na twitterovém účtu nadšence do elektromobilů @Ray4Tesla v angličtině.

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Krásná Tesla Model S kombi je na prodej za 6 milionů. Další takové už nevzniknou

Co přesně od vozu očekávat, se teď tedy nedá určit. Elon Musk ovšem dříve avizoval, že tento vůz by měl, podobně jako model Cybertruck, přinést něco radikálního a neočekávaného. Kdy bude vůz na trhu není jasné. Nejdříve se totiž musí najít ten správný designér.

V galerii najdete Teslu Model S v přestavbě od společnosti RemetzCar.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

včera | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků