Chcete pěknou SPZ? Staňte se zastupitelem!

Již nějaký ten pátek chodím kolem českobudějovické radnice a nevěřícně kroutím hlavou. Místní stání vozů radních a zastupitelů města připomíná parkoviště před hotelem Holiday Inn. Není však plné luxusních vozů, ale luxusních "espézetek". Dobře, značky jako CBS 6000, CBT 0444, 1C9 2002 nebo 1C6 2323 jsou jen takovými eMpaketovými BMW, ale CBT 7777, 1C88881 nebo CBU 3333? To jsou pravé Aston Martiny mezi SPZ! Náhoda? Nepochybně, jak šťastní lidé musejí být budějovičtí zastupitelé, že na ně ve frontě na značky zbyla tak krásná čísla...

Po letech přehlížení mi to nedalo a celou věc si nemohu nechat pro sebe. Přijde mi být vrcholem lidské hlouposti, že si někdo v pozici zastupitele nebo radního dovolí vůbec uvažovat o tom, že své kolegy z řad magistrátních úředníků požádá o přidělení výjimečné SPZ. Jak triviální důkaz klientelismu, jak hloupá ukázka toho, že si všichni nejsme rovni, jak do očí bijící pohrdání voličskou přízní.

Nechci nikomu křivdit, ale již dlouho přihlížím tomu, kolik prohnilých se sešlo v současném zastupitelstvu Českých Budějovic. A to bez ohledu na politickou příslušnost. Nemohu chtít lepší důkaz toho, že dotyčným chybí byť jen kapka seberflexe a opojeni mocí si troufnou i něco, co by jim jen zbytky logického uvažování neměly dovolit. Doufám, že jim to voliči v příštích volbách vrátí i s úroky, tento případ je jen trpkou třešinkou na nepoživatelném dortu jejich uplynulého počínání a relativně nevinným důkazem toho, kam až jsou schopni zajít.

Že si nevymýšlím, si můžete prohlédnout v tomto nařízení, které stále visí na webu města. Na stranách 11 a 12 je vše černé na bílém, mnohdy včetně jmen hrdých majitelů. Seznam již bohužel není úplně aktuální, před radnicí jsou dnes k vidění i další skvosty. Zastupitelé se totiž "napráskali" ve slabší chvilce a nařízení bylo záhy samozřejmě nahrazeno novým, které takto pikantní informace neobsahuje. Na popsané situaci se však pranic nezměnilo. Důkazem budiž i přiložené foto.

Nechce se mi věřit, že by se něco podobného dělo i v jiném městě, přesto se zeptám: Měli vaši zastupitelé také takové "štěstí" při výběru SPZ pro svá auta?


Jak krásná budova, jak "oškliví" její obyvatelé...
 
Parkoviště před budějovickým "Holiday Inn" zeje prázdnotou. Co byste také chtěli v pátek, v jednu hodinu odpoledne...

"Stopy hrůzy" ale zůstaly...
Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků