Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

Nestává se často, že se na aukci objeví taková vzácnost. Tady budou plácačky létat jak v sobotu na koupališti.

V loňském roce oznámil Aston Martin velmi radostnou zprávu. Celkem 28 nedokončených filmových kusů Aston Martinu DB5 z bondovky Goldfinger se totiž dočkají výroby. Že prý dokonce nebudou chybět ani funkční vychytávky, které britský agent používal.

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

To vše se již brzy uskuteční, ještě před tím se ale na prodej objevuje něco zajímavějšího. Tohle DB5 je totiž originál. Jeden z pouhé dvojice kousků pro film Thunderball se bude prodávat na aukci RM Sotheby´s v Monterey, 15. srpna letošního roku.

Vůz sloužil jako propagační materiál v Severní Americe. Veškeré speciální funkce jsou samozřejmě součástí. Nechybí kulomety v nárazníku, katapultovací sedadlo spolujezdce i měnící se registrační značka.

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Po tom, co si vůz odbyl svou reklamní práci, byl prodán lordu Anthonymu Bamfordovi. Od něj jej koupil Američan B.H. Atchley, který ho po tři dekády schovával v muzeu. Poté byl vůz prodán naposledy a jeho poslední majitel jej s pomocí samotné automobilky nechal zrenovovat.

Na kolik tento slavný automobil vyjde? Podle dostupných informací by se konečná částka mohla pohybovat mezi čtyřmi až osmi miliony dolarů!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

včera | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků