Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

Nestává se často, že se na aukci objeví taková vzácnost. Tady budou plácačky létat jak v sobotu na koupališti.

V loňském roce oznámil Aston Martin velmi radostnou zprávu. Celkem 28 nedokončených filmových kusů Aston Martinu DB5 z bondovky Goldfinger se totiž dočkají výroby. Že prý dokonce nebudou chybět ani funkční vychytávky, které britský agent používal.

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

To vše se již brzy uskuteční, ještě před tím se ale na prodej objevuje něco zajímavějšího. Tohle DB5 je totiž originál. Jeden z pouhé dvojice kousků pro film Thunderball se bude prodávat na aukci RM Sotheby´s v Monterey, 15. srpna letošního roku.

Vůz sloužil jako propagační materiál v Severní Americe. Veškeré speciální funkce jsou samozřejmě součástí. Nechybí kulomety v nárazníku, katapultovací sedadlo spolujezdce i měnící se registrační značka.

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Po tom, co si vůz odbyl svou reklamní práci, byl prodán lordu Anthonymu Bamfordovi. Od něj jej koupil Američan B.H. Atchley, který ho po tři dekády schovával v muzeu. Poté byl vůz prodán naposledy a jeho poslední majitel jej s pomocí samotné automobilky nechal zrenovovat.

Na kolik tento slavný automobil vyjde? Podle dostupných informací by se konečná částka mohla pohybovat mezi čtyřmi až osmi miliony dolarů!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

včera | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků