Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

Nestává se často, že se na aukci objeví taková vzácnost. Tady budou plácačky létat jak v sobotu na koupališti.

V loňském roce oznámil Aston Martin velmi radostnou zprávu. Celkem 28 nedokončených filmových kusů Aston Martinu DB5 z bondovky Goldfinger se totiž dočkají výroby. Že prý dokonce nebudou chybět ani funkční vychytávky, které britský agent používal.

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

To vše se již brzy uskuteční, ještě před tím se ale na prodej objevuje něco zajímavějšího. Tohle DB5 je totiž originál. Jeden z pouhé dvojice kousků pro film Thunderball se bude prodávat na aukci RM Sotheby´s v Monterey, 15. srpna letošního roku.

Vůz sloužil jako propagační materiál v Severní Americe. Veškeré speciální funkce jsou samozřejmě součástí. Nechybí kulomety v nárazníku, katapultovací sedadlo spolujezdce i měnící se registrační značka.

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Po tom, co si vůz odbyl svou reklamní práci, byl prodán lordu Anthonymu Bamfordovi. Od něj jej koupil Američan B.H. Atchley, který ho po tři dekády schovával v muzeu. Poté byl vůz prodán naposledy a jeho poslední majitel jej s pomocí samotné automobilky nechal zrenovovat.

Na kolik tento slavný automobil vyjde? Podle dostupných informací by se konečná částka mohla pohybovat mezi čtyřmi až osmi miliony dolarů!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 24 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků