Chcete originální Aston Martin z bondovky? Jeden je teď na prodej, vyjde draho

Nestává se často, že se na aukci objeví taková vzácnost. Tady budou plácačky létat jak v sobotu na koupališti.

V loňském roce oznámil Aston Martin velmi radostnou zprávu. Celkem 28 nedokončených filmových kusů Aston Martinu DB5 z bondovky Goldfinger se totiž dočkají výroby. Že prý dokonce nebudou chybět ani funkční vychytávky, které britský agent používal.

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

Nové Astony Martin DB5 z bondovky Goldfinger budou mít i falešné kulomety

To vše se již brzy uskuteční, ještě před tím se ale na prodej objevuje něco zajímavějšího. Tohle DB5 je totiž originál. Jeden z pouhé dvojice kousků pro film Thunderball se bude prodávat na aukci RM Sotheby´s v Monterey, 15. srpna letošního roku.

Vůz sloužil jako propagační materiál v Severní Americe. Veškeré speciální funkce jsou samozřejmě součástí. Nechybí kulomety v nárazníku, katapultovací sedadlo spolujezdce i měnící se registrační značka.

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Aston Martin ukázal první kus z obnovené série DB4 GT Zagato. Je to nádhera!

Po tom, co si vůz odbyl svou reklamní práci, byl prodán lordu Anthonymu Bamfordovi. Od něj jej koupil Američan B.H. Atchley, který ho po tři dekády schovával v muzeu. Poté byl vůz prodán naposledy a jeho poslední majitel jej s pomocí samotné automobilky nechal zrenovovat.

Na kolik tento slavný automobil vyjde? Podle dostupných informací by se konečná částka mohla pohybovat mezi čtyřmi až osmi miliony dolarů!

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků
Za volantem nového Audi A4: S4 TDI má neskutečnou sílu, TDI Evo zase spotřebu

Audi A4 2.0 TDI Evo a S4 TDI (první svezení)

Nejúspěšnější model automobilky Audi, A4, slaví v letošním roce 25 let od začátku výroby. Facelift je ideálním dárkem, obzvláště když se nezaměřil pouze na změnu vzhledu.

17.  7.  2019 | Jan Mička | 69 příspěvků
TEST Mazda 3 Skyactiv-D (85 kW): Válka proti mainstreamu

Mazda 3 Skyactiv-D

Vpředu nijak zvlášť výkonný diesel, vzadu torzní příčka, mezigeneračně vyšší hmotnost a základní cena téměř 600 tisíc. Skoro se chce říct, že tohle už nezachrání ani ta hezká tvářička. Až na to, že nová trojka je něčím víc než jen neobyčejně vypadajícím hatchbackem.

16.  7.  2019 | Miro Mihálik | 62 příspěvků