Chcete ojeté Porsche 935? Tohle v odhaleném karbonu vypadá naprosto pekelně

Po dvou letech od uvedení není moderní 935 o nic levnější. Ba naopak…

Čas letí. Moderní reinterpretace legendárního závodního Porsche 935/78 ze 70. let, známého pod přezdívkou „Moby Dick“, se nám představila na podzim roku 2018. Nelze se tedy divit, že někteří majitelé si své okruhové hračky již užili a vozy posílají dále do světa. Taky ovšem nepřekvapí, že některé exempláře vzácného Porsche 935 zatím moc akční život neměly.

To je případem rovněž u kousku, který nabízí k prodeji německý dealer Hollmann International. Ačkoliv Porsche nabízelo zájemcům širokou paletu „válečných zbarvení“, tento Moby Dick originálně vycházející z 911 GT2 RS s odhalenou karbonovou karoserií má najeto pouhých 60 kilometrů.

Mezi vyrobenými 77 kusy vystupuje exemplář s čistě „uhlíkovým vzezřením“ nepochybně z davu. Kontrastně oranžové „poklice“ známých turbofan kol a tažná oka jsou pak jen třešničkou na dortu pekelně vypadajícího Porsche. Po nahlédnutí do přirozeně vykuchaného interiéru je zřejmé, že o volitelnou sedačku spolujezdce neměl majitel při objednávání zájem.

U takto speciálních vozů v omezené sérii je předpokladem, že cenovka bude s přibývajícími roky pouze růst. Zatímco tedy výchozí cena Porsche 935 byla v roce 2018 okolo 700.000 eur (asi 18,3 milionu korun), Hollmann International si za exkluzivní okruhové náčiní v tuto chvíli žádá 1.450.000 eur (asi 37,8 milionu korun).

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Váš názor Další článek: Rakušané staví auta dle filozofie Colina Chapmana. Z ceny se vám ale zamotá hlava

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz