Chcete nové auto s karburátory Weber? Není problém, vznikne jich 24, mají až 450 koní a můžou závodit

Giotto Bizzarrini pracoval jako šéfinženýr ve Ferrari, ale v roce 1963 si založil vlastní podnik. Tohle by mu udělalo určitě radost.

Na svět přichází další klasické auto, jehož stavaři kombinují luštění z původních nákresů s moderními technologiemi. Tím vozem je Bizzarrini 5300 GT Corsa, původem italské auto, které vrací na scénu kupodivu Britové. Na ostrovech probíhá vývoj i výroba a celkem vznikne 24 kusů. Tvůrci se budou ucházet o získání homologace FIA k účasti na šampionátech klasických vozů.

Právě proto se pracuje přímo na verzi Corsa a ne na silniční Strada. V útrobách vozu je šasi z ocelových trubek, které je však dále vyztuženo moderní bezpečnostní klecí. Karoserie je vyrobena z kompozitních materiálů a nahrazuje tak lisovaný hliník. Pod kapotou najdete americkou V8 o objemu 5,3 litru s karburátory Weber 45.

Výsledný výkon by měl činit 400 až 450 koní, pro které bude 1250 kg vážící auto tak akorát k dosažení ohromujících jízdních výkonů. Oproti originálu bylo přepracované také zavěšení zadních kol a brzdový systém. Zajímavostí je, že tvůrci našli i původní vzorník barev, který nejevil známky poškození. Jsou tak schopni vám namíchat barvu přesně podle originálu.

Na fotografiích vidíte první exemplář ve volné přírodě. Dodávky zákazníkům jsou za rohem, první se dočká už v květnu tohoto roku. Cena nebyla zveřejněna, ale tyto kreace se běžně pohybují v milionech eur. Největším sportovním úspěchem původního vozu bylo vítězství ve své třídě při Le Mans v roce 1965. 

Váš názor Další článek: Tohle je teď nejlevnější hatchback v Česku. Co všechno nabídne za méně než 250 tisíc?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,