Chcete model Škody Fabia Rally2 evo z Lega? Podpořte autora a může se vyrábět

Výtvory domácí automobilky z kostek nejsou dvakrát obvyklé – tento zajímavý kousek se právě uchází o přízeň fanoušků.

Legový model závodní Škodovky navrhl Slovinec Borut Veren. Představovat má zatím stále aktuální závodní stroj Fabia Rally2 evo. I když nejde o vysloveně obří stavbu plnou nejjemnějších detailů, soutěžní vůz v ní snadno rozpoznáte. Jde o teprve druhý model tohoto autora, který stejně jako jiní tvůrci na platformě Lego Ideas shánějí podporu, která může vést až k oficiální výrobě sady.

Pokud vás zajímá, jak tyto nápady vznikají nebo odkud pocházejí kostky a různé specifické polepy, vězte, že jde o virtuální model, stvořený v programu Bricklink Studio 2.0. V něm je možné díky intuitivnímu prostředí sestavit v podstatě libovolnou sadu Lega, ověřit její stabilitu, nechat si vytvořit fotorealistické snímky, a dokonce i návod. Dle virtuálního modelu se dají objednat konkrétní kostky a stavebnici si sestavit ve skutečnosti.

Autoři na platformě Lego Ideas nahrají svůj model a dostanou dva měsíce na získání první stovky podporovatelů. Poté získají rok na překonání hranice tisíce podporovatelů, po jejímž překročení musí pokračovat k tisícovce během dalšího půl roku a pěti tisícům opět za šest měsíců. Pokud jejich projekt získá deset tisíc podporovatelů, zhodnotí ho odborníci a může se stát oficiální Lego stavebnicí.

Pokud chcete autora závodní Fabie podpořit, můžete tak učinit zde. Je ale nutné dodat, že i skvělé nápady typu krásné Tatry T813 8X8 nezískaly dostatečný zájem dost rychle a zůstaly pouze ve virtuálním světě.

Škoda Fabia

Škoda Fabia je českým zástupcem v konkurencí nabitém segmentu B. Jako poslední vůz své třídy nabízí i karoserii kombi a mimo soukromých zákazníků je oblíbená také jako referentský vůz ve firmách na leasing. Čtvrtá generace modelu měla světovou premiéru 4. května 2021 prostřednictvím unikátní virtuální prezentace.

První jízdy s prototypy 4. generace • Ceny a výbava • Nejlevnější verze • Minitest Škoda Fabia III Combi 1.0 TSI • Historie Škody Fabia 

Diskuze (8) Další článek: Nádherné Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport za cenu Škody Fabia je realitou. Garáž není potřeba

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Škoda Fabia na Heureka.cz