Chcete McLaren Senna? Tento kousek stojí „jen“ 180 tisíc korun

Jestliže se vám zamlouvá nejnovější McLaren Senna, ale požadovaných 18,5 milionu korun jaksi nemáte k dispozici a do pořadníku 499 vybraných majitelů jste se nedostali, modelářská firma Amalgam Collection teď nabízí trochu dostupnější verzi britského supersportu.

Ani tento McLaren Senna totiž není zrovna dostupnou koupí. Společnost Amalgam Collection je vyzdvihována pro své neskutečně detailní zmenšené modely vozů a jejich nejnovější Senna v měřítku 1:8 možná nakonec disponuje stejnou exkluzivitou jako reálná předloha.

Tak zaprvé, produkce modelu bude rovněž limitována na maximálně pár stovek kusů, jelikož každý exemplář je stavěn ručně. Mluvíme zde o původních 3000 hodinách vývoje zmenšeniny a dalších 300 hodinách ruční práce k sestavení modelu.

Nový McLaren 600LT oficiálně. Má výkon 481 koní. Na tunu!

Nový McLaren 600LT oficiálně. Má výkon 481 koní. Na tunu!

„Hračka“ o délce 600 mm je ke všemu postavena dle originálních výrobních CAD dat McLarenu, tudíž se jedná o kopii do posledního detailu. Výsledek práce Amalgamu nakonec prošel schvalovacím procesem samotných designérů a inženýrů britské značky.

Za druhé, cena limitovaného modelu je určena pro opravdové sběratele nebo vlastně majitele reálného McLarenu Senna. Kousek na fotkách ve výbavě Limited Edition s oranžovým lakem, tmavými koly, karbonovými a sytě modrými detaily totiž vyjde na 8.184 dolarů. V přepočtu tedy asi 180.000 korun.

McLaren P1 nemusel být hybrid. Důvod použití elektromotoru překvapí

McLaren P1 nemusel být hybrid. Důvod použití elektromotoru překvapí

A ano, mluvíme zde o výbavě. Zájemci si mohou model specifikovat dle vlastních přání podobně jako u skutečného McLarenu. Verze Bespoke začíná na 9.384 dolarech (208.000 korun) a lze si vybrat z omezené nabídky různých laků karoserie, polstrování interiéru, designů kol, barev brzdičů a dalších maličkostí.

Pokud však zvolíte variantu Bespoke Plus, přehoupnete se na částku 10.584 dolarů (235.000 korun) a Amalgam vyslyší i vaše nejšílenější přání – unikátní laky, barevné kombinace, materiály v interiéru a kdovíco ještě. Tohle prostě není vaše Bburago z dětství…

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků