Chcete Lamborghini na dvou kolech? Tento Harley-Davidson krásně uctil Murciélago

Spojení jedno a dvoustopého světa může mít zajímavé výsledky. Jedním takovým je motorka inspirovaná kdysi nejostřejším Lamborghini.

Supersport vyráběný v letech 2001 až 2010 byl kdysi výstavní skříní možností Lamborghini. Murciélago (v italštině netopýr) začínalo s dvanáctiválcem o objemu 6,2 litru o výkonu 426 Kw 580 k), upalovat umělo rychlostí 332 km/h. Co je dnes téměř nemyslitelné – automobilka ho prodávala i s manuální převodovkou.

Harley-Davidson jde mladým naproti. Uvedl zcela novou značku elektrokol

Harley-Davidson jde mladým naproti. Uvedl zcela novou značku elektrokol

Vrcholnou verzí bylo LP670-SV s šestiapůllitrovým motorem o výkonu 493 kW (670 k), které zrychlilo na 100 km/h za 3,2 sekundy a zvládalo až 342 km/h. Právě to se stalo inspirací pro nejnovější dílo stavitelů X-Trem.

Nové Lamborghini Countach oficiálně: Odkaz na minulost vyjde na 2 miliony eur

Nové Lamborghini Countach oficiálně: Odkaz na minulost vyjde na 2 miliony eur

Tvůrci osadili Harley-Davidson Night Rod z roku 2008 zakázkovými koly, vzduchovým odpružením, silnými brzdami Brembo, sáním K&N a také výfuky SuperTrapp. Kapotáž nese spoustu karbonových doplňků a najdeme na ní nezbytné znáčky Lamborghini a nápisy Murciélago.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků